europa sc bbTelevízia JOJ pripravuje ďalšiu sériu obľúbenej talentovej šou, ktorá by mala odštartovať už túto jeseň. Castingy sú však už v plnom prúde. Na strednom Slovensku sa budú konať v Banskej Bystrici a Žiline. Banskobystrický casting je naplánovaný na najbližšiu nedeľu.

Do šou Česko Slovensko má talent, ktorá je slovenskou verziou amerického originálu Got Talent sa môže zapojiť ktokoľvek. Na veku, či type talentu nezáleží. V minulých ročníkoch sa na pódiu predstavili najrôznejší speváci, akrobati, kaskadéri, tanečníci, komedianti, či recitátori.

Talenty súťažiacich budú z porotcovských kresiel hodnotiť Lucie Bílá, Jakub Prachař a Jaroslav Slávik. Meno štvrtého porotcu si organizátori zatiaľ nechávajú pre seba. Tohtoročnú, v poradí už piatu sériu tejto šou, budú moderovať obľúbení moderátori Milan Junior Zimnýkoval a Marcel Forgáč.

Castingy prebehnú nasledujúce dva májové víkendy v štyroch slovenských mestách. Banskobystrický casting sa bude konať v nákupnom centre Europa v nedeľu 17. mája. Registrovať sa bude možné od desiatej do sedemnástej hodiny. Samotný výber bude potom prebiehať od štrnástej do devätnástej. O tom, kto napokon postúpi do ďalšieho kola šou a bude tak môcť svoj talent predviesť aj pred porotou, sa rozhodne priamo na castingu.

Tešíme sa na všetkých talentovaných ľudí z blízkeho i ďalekého okolia. Dúfam, že sa ich v nedeľu príde predstaviť čo najviac. Aj cena je napokon celkom lákavá, súťaží sa až o rovných stotisíc eur. Necháme sa prekvapiť, kto celú súťaž nakoniec vyhrá. Možno sa ten najväčší talent zrodí práve u nás, v bystrickej Europe,“ hovorí Viktor Maceják, Event coordinator Europa SC.