PR článok | 3.4.2019

Ubytovanie pri Liptovskej Mare, kam sa budete radi vracať

Každá jedna dovolenka predstavuje pre každého z nás možnosť oddýchnuť si od všetkých povinností a práce.

Viacerí Slováci trávia dovolenky v zahraničí, avšak sú aj takí, ktorí nepotrebujú na oddych zahraničie a dovolenku trávia doma na Slovensku. Jedným z najobľúbenejších lokalít na Slovensku je aj región Liptov. Je obklopený Chočskými vrchmi, Západnými, Vysokým, ale aj Nízkymi Tatrami.

Ak vás zaujal tento región a hľadáte tam pekné ubytovanie, kde by ste si mohli na pár dní oddýchnuť, prenajmite si tradičnú drevenicu na Liptove a vychutnajte si pár dní voľna v krásnej prírode.

Kúsok nájdete Liptovskú Maru

Výhodou ubytovania v tradičných dreveniciach na Liptove je blízkosť azda najznámejšieho vodného diela – Liptovskej Mary. Ubytovanie pri Liptovskej Mare vám výrazne skráti čas k vodnej ploche, čo samozrejme oceníte najmä v letných mesiacoch. Na Liptovskej Mare si môžete nielen zaplávať, ale si môžete spraviť aj vyhliadkovú plavbu. Takéto plavby sú v letných mesiacoch veľmi obľúbené, nakoľko práve výhľady na okolité vrchy z vodnej nádrže stoja rozhodne za to.

Ubytovanie so všetkým, čo potrebujete

Bývanie v tradičných liptovských dreveniciach sa bude líčiť od ubytovania v známych hoteloch. Okrem súkromia, o ktorom môžete v hoteloch len snívať, máte možnosť vyjsť si na priestrannú terasu, vytiahnuť gril a ugrilovať si chutné jedlo. Drevenice majú priestrannú rustikálne ladenú kuchyňu, ktorá je prepojená s jedálenskou časťou, v ktorej dominuje veľký masívny drevený stôl so stoličkami. Krásne sú aj trámové stropy a samozrejmosťou je aj veľký krb, kde si môžete zakúriť. Vo vrchnej časti nájdete nočnú časť – spálne. Čo sa týka vybavenia, čakajte štandardne moderne ladené izby. Navyše drevené trámové stropy vytvárajú príjemnú klímu v interiéri, čo ocenia najmä alergici a astmatici.

Pri drevenej chatke máte automaticky k dispozícii aj parkovacie miesta.

Ak teda plánujete oddych práve v tomto regióne, odporúčame ubytovanie v tradičných liptovských dreveniciach.