Antukový turnaj ATP World Tour 250 Serbia Open v Belehrade pozná mená nových víťazov v deblovej časti. Vo včerajších večerných hodinách sa nimi stali tretí nasadení, Čech František Čermák a Slovák Filip Polášek, ktorí nenašli svojich premožiteľov ani vo finále, keď zdolali  za 79 minút rakúsky pár a turnajové štvorky Olivera Maracha a Alexandra Peyu v dvoch setoch 7:5, 6:2.

Pôvodne naplánované deblové finále sa pre vytrvalý dážď posunulo až o 5 hodín. Prednosť dostalo finále singlovej súťaže, kde favorizovaný domáci hráč a svetová dvojka Novak Djokovic, potvrdil svoju skvelú formu v tejto sezóne a už po druhýkrát v rade ovládol turnaj ATP v Belehrade, keď vyprevadil z kurtu Španiela Feliciana Lopeza za 116 minút pomerom 7:6(4), 6:2. O 19:00 prišiel na rad aj česko – slovenský pár, ktorý počas celého zápasu hral dobrý antukový tenis a nedovolil súperom zisk ani jedného gamu na podaní. Čermák s Polášekom využili tri z deviatich brejkbalových možností a sami odvrátili tri možné hrozby straty podania. Noví belehradskí šampióni mali úspešnosť prvého servisu 91% a spravili celkovo 66 víťazných bodov, čo napokon rozhodlo o víťazstve v turnaji. Čermák s Polášekom si odnášajú spoločný šek na 20.200 eur a do svetového rebríčka im pribudne 250 bodov, čo pre Polášeka znamená posun zo 44. priečky na 39. pozíciu vo svetovom deblovom rebríčku.

Zvolenčan Filip Polášek sa tak môže radovať celkovo už z piateho deblového titulu z okruhu ATP a prvého tohtosezónneho. S bývalým stabilným partnerom Michala Mertiňáka Františkom Čermákom, by sa mal Polášek najbližšie predstaviť na turnaji ATP World Tour 250 Open de Nice Cote d´Azur vo francúzskom Nice od 16. mája 2011.

Štvorhra – finále:
František Čermák, Filip Polášek (ČR/SR-3) – Oliver Marach, Alexander Peya (Rak.-4) 7:5, 6:2 za 79 minút

Prehľad titulov Filipa Poláška na hlavnom okruhu ATP vo štvorhre (finálová bilancia 5:6):
2011: Belehrad (Srb.) – František Čermák (ČR)
2010: Umag (Chor.) – Leoš Friedl (ČR)
2009: Bastad (Švéd.) – Jaroslav Levinský (ČR)
2008: Petrohrad (Rus.) – Travis Parrott (USA), Gstaad (Švaj.) – Jaroslav Levinský (ČR)