Hokejisti Spišskej Novej Vsi pretrhli v piatkovom 33. kole Tipos extraligy na ľade druhého tímu tabuľky vo Zvolene šnúru troch prehier v rade. Po výhre 2:0 zobrali spod Pustého hradu všetky body. Lenže naopak, pre domáce HKM to bola práve tretia prehra za sebou.

Sklamanie po piatkovej prehre neskrýval kapitán Zvolena Peter Zuzin: „Zo začiatku to bolo vyrovnané, potom Spišiaci dali gól z našej chyby a my sme sa snažili to dotiahnuť. Povedali sme si, že do tretej tretiny dáme všetko a gól strelíme, že sila u nás je. Nešla nám však hra, skákalo nám to, dávali sme si nepresné prihrávky, súper ich zachytával a otáčal hru. Nebol to pekný hokej.“

Zvolenčania neprehrali tri zápasy v rade od sezóny 2020/2021 pod vedením trénerského dua Peter Oremus – Andrej Kmeč. Stalo sa tak až v aktuálne tretej prebiehajúcej sezóne, ktorá sa blíži k svojmu záveru.

„Mrzí nás tretia prehra v rade, že sme jej nedokázali zabrániť tak ako za posledné vyše dva roky. Všetko je po prvýkrát. Nemyslím si však, že by sme boli v nejakom útlme alebo kríze, len nám nevyšli posledné zápasy. Treba myslieť pozitívne a dopredu. Tento čas nám už nik nevráti a ani stratené body. Musíme ďalej pracovať a nastaviť pozitívne hokejové myslenie,“ zdôraznil Zuzin.

Najbližší zápas odohrajú hráči HKM Zvolen znovu na domácom ľade, a to v utorok 31. januára, od 18-tej hodiny proti tímu HK Dukla Ingema Michalovce.