Väčšina z nás uznáva nadčasovosť, pretože pokiaľ si kupujeme nejaký drahší šperk, chceme ho nosiť čo najdlhšie.

Napríklad svadobné prstene by ste mali vyberať nie podľa aktuálnych trendov, ale skôr s myšlienkou, že ho budete nosiť i za dvadsať či viac rokov. Sú ale šperky, pri ktorých môžeme trochu povoliť uzdu fantázie a pri výbere sa skutočne pohrať. Trendy v móde sa odrážajú i vo svete šperkov, takže pokiaľ chcete ísť s dobou, nejaký ten módny kúsok si zožeňte a určite zažiarite.

Čo teda vo svete šperkov momentálne frčí?

Vrstvenie

Vrstvenie je príjemný trend, pretože môžete vychádzať z toho, čo už doma máte, poprípade si svoju zbierku môžete len trošku rozšíriť. Kombinujú sa prstene z rôznych materiálov, výraznejšie s jemnejšími. Môžete nosiť viac prsteňov na jednom prste, alebo si môžete na každý prst nasadiť iný prstienok. Pri vrstveniu náramkov kombinujte jemné náramky s masívnejšími, pohrajte sa s farbami a textúrami. Vrstviť sa dajú i náhrdelníky, stačí jeden kratší, ktorý budete mať bližšie ku krku, a druhý dlhší, ktorý vás opticky predĺži. Skúste niekoľko variantov, s vrstvením sa môžete skutočne pohrať, buďte kreatívni a nápadití.

Pri vrstveniu a kombinovaniu môžete využiť farebný kontrast odtieňov zlata, alebo pokiaľ nevlastníte priamo zlaté šperky, kombinujte pozlátené strieborné.

Najnovším trendom vo vrstveniu sú potom prstienky, ktorým sa hovorí „midi ring“ a ktoré sa nosia na celej dĺžke prstu.

Zvonline_1   Zvonline_2

Svadobné sety

Svadobné sety sú vlastne takým sofistikovanejším spôsobom vrstvenia, keďže nosíte dva prstienky, ktoré k sebe padnú ako uliate. Ako už napovedá názov, set súvisí so svadbou, pretože ide o set zásnubného a svadobného prsteňa. Tento set môže byť decentný, alebo rozvlnený, romantický vo vintage štýle, alebo klasický. Set dvoch prstienkov je skvelý pre tú nevestu, ktorá chce nosiť po svadbe zásnubný i svadobný prsteň spolu. Na toto je potrebné pamätať už pred kupovaním zásnubného prsteňa.

Zvonline_3

Vintage šperky

Vintage šperk môže byť šperk, ktorý ste zdedili po svojej babičke, ale môže to byť tiež úplne nový šperk, len vytvorený vo vintage štýle. Hodí sa pre nežné a romantické typy žien, ale pokiaľ ich skombinujete s trochu drsnejšou vizážou, budú mať zase trochu iný výraz. Vintage štýl je charakteristický prírodnými motívmi, motívmi srdiečok a drobnými detailmi, trochu pripomína obdobie secesie, ktoré práve veľmi veľa čerpalo z prírody. V secesii bolo obľúbené tiež „halo“ osadenie prsteňa, čo je prsteň so centrálnym drahokamom obklopeným drobnými diamanty. Toto osadenie prsteňa, ale i náušníc či príveskov sa znovu dostalo do módy a je obľúbeným osadením i pri zásnubných prsteňoch.

Zvonline_4    Zvonline_5

Malá rada na záver: nezabudnite byť sami sebou a pomocou šperkov len doplňte svoju osobnosť. Pokiaľ vám nejaký trend nevyhovuje, zabudnite naň a noste to, čo vám je príjemné.