PR článok | 12.5.2020

Tri dôležité veci, ktoré by vám v modernej kuchyni nemali chýbať

Kuchyňa je miesto, kde nielen pripravujeme jedlo, ale vo väčšine prípadov ho aj konzumujeme. Pri zariaďovaní kuchyne si okrem kuchynskej linky a kúpy spotrebičov potrebujeme kúpiť kuchynský riad, bez ktorého by sme nemohli v kuchyni fungovať.

Viete ale aké dôležité veci by vám v moderných kuchyniach nemali chýbať?

1. Šálky na kávu

Málokto nepije kávu a ak ju aj nepije pravidelne, pije ju občas. Práve preto by v kuchyniach nemali chýbať šálky na kávu. Odporúčame kupovať porcelánové šálky na kávu. Majú exkluzívny vzhľad, sú predávané aj s podšálkami a v klasickej bielej farbe vám v kuchyni vydržia dlho. Nech už máte riad akejkoľvek farby, práve biele šálky na kávu sú ľahko kombinovateľné a hlavne nadčasové.

Pri výbere zohľadňujte aj objem šálok. Na rôzne kávy potrebujeme iný objem šálky.

Najviac sa vám ale oplatí investovať do šálok na klasické espresso a capuccino.

2. Moderný kávovar

Okrem šálok na kávu je potrebné mať doma moderný kávovar. Ak ste kávičkár a prípravu kávy si vychutnávate, potom vám odporúčame objednávať nové pákové kávovary. Jedná sa o menšiu verziu prístroja používaného v kaviarniach a dokáže pripraviť naozaj lahodnú kávu. Pákové kávovary sú moderné kávovary, ktoré vynikajú svojim vzhľadom a pútajú pozornosť. V dnešnej dobe, kedy bývajú uprednostňované práve automatické kávovary, pákové kávovary vynikajú.

3. Obaly s včelím voskom a látkové vrecúška

V dnešnej dobe, kedy je príroda zahltená veľkým množstvom odpadu, je dobré mať doma obaly a vrecúška, ktoré nezaťažujú životné prostredia a dajú sa používať dlhšie ako plastové vrecúška, či obaly. Obaly s včelím voskom sa dajú po použití dokonca znovu obnoviť. Vrstva včelieho vosku sa po čase opotrebuje, ale nie je problém obal opäť obnoviť. Stačí vám 100% včelí vosk, ktorý treba nažehliť na poškodené miesto. Návody, ako postupovať, nájdete aj na internete, alebo u samotných predajcov týchto obalov.

Odporúčame aj látkové (ideálne ľanové) vrecúška, v ktorých môžete skladovať bylinky, ale aj pečivo.