Osem športových plaveckých klubov, 171 pretekárov a 516 štartov, také sú štatistické údaje ďalšieho kola Ligy mládeže, ktoré sa konalo pod záštitou KŠP Žralok v bratislavskej Iuvente.

Tretieho kola sa úspešne zúčastnilo aj 38 pretekárov KŠP Calypso Zvolen. V tomto kole opäť svojimi výkonmi dominovali najmä chlapci Calypsa. Najviac ocenení získal jeden z našich najmladších plavcov Stratil Alexander v kategórii E0. Domov priniesol prvé miesto v diciplíne 50 BF, druhé miesto v disciplíne 200 BF a tretie miesto v disciplíne 100 PP. Ocenenia získali aj starší chlapci z kategórií D a C, a to Kmeťko Andrej s prvým miestom v disciplíne 200 PP a druhým miestom v disciplíne 50 RP a Žigmund Peter s dvoma tretími miestami v disciplíne 50 BF a 200 PP. Po jednom ocenení priniesli aj Kuzma Róbert, druhé miesto v disciplíne 50 BF, Sarvaš Patrik s tretím miestom v disciplíne 25 RP a Plavec Peter s druhým miestom v disciplíne 100 RP.

Z dievčat bola najúspešnejšia naša mladá nádej Linderová Laura z kategórie E0, ktorá získala dve tretie miesta v disciplíne 50 BF a 200 BF. Jedno tretie miesto priniesla za kategóriu E aj Hrbáľová Ester v disciplíne 100 PP.

Zahanbiť sme sa nedali ani v štafetách. V kategórii C získala štafeta v zložení Kmeťko Andrej, Sliacka Tereza, Kostúr Ján a Kuzma Róbert prvé miesto, v kategórii D štafeta v zložení Plavec Peter, Sarvaš Patrik, Láskavá Alexandra a Šimiaková Miroslava druhé miesto. Na treťom mieste sa zhodne umiestnili naše štafety v kategóriách E a E0, ktoré plávali v zložení Pribylina Jozef, Oklepková Katarína, Oravcová Tamara a Hrbáľová Ester (kategória E) a Linderová Laura, Janešík Tomáš, Kováčová Emma a Stratil Alexander (kategória E0).

V tretom kole boli najúspešnejší chlapci KŠP Calypsa Zvolen s počtom bodov 1380, pred Caretou Zvolen, dievčata Calypsa boli druhé s 951 bodmi za Caretou Zvolen a celkove v tomto kole Calypso skončilo na druhom mieste s minimálnym bodovým rozdielom na prvého.

Po treťom kole s počtom bodov 6696 je KŠP Calypso Zvolen je na celkovom druhom mieste.