Uprostred septembra prichádza čas na tradičný Zvolenský jarmok. Banskobystričania si ten svoj, najväčší v kraji – Radvanský jarmok, užívali už počas druhého septembrového víkendu. Zvolenčanov čaká v dňoch 16. a 17. septembra.

Dejiskom jarmoku sa aj tento rok stane pešia zóna Námestia SNP vo Zvolene, kde návštevníci nájdu množstvo stánkov desiatok remeselníkov, ale aj stánky s občerstvením.

Na Námestí SNP v rámci sprievodného programu vystúpi v piatok, 16. septembra o 17-tej hodine aj zvolenská rocková skupina N.O.5.

Chýbať nebudú ani zábavné atrakcie a kolotoče, ktoré budú tento rok sústredené v Hlbinách. Jarmok skončí v sobotu, 17. septembra.

S jarmokom sú spojené dopravné obmedzenia

Jarmok vo Zvolene budú aj tento rok sprevádzať dopravné obmedzenia. Doprava z Námestia SNP bude v dňoch 16. 9. 2022 od 5.00 h do 17. 9. 2022 do 24.00 h presmerovaná na ulicu M. R. Štefánika.

Zastávka MHD „Zlatý potok“ bude presmerovaná na zastávku „POĽANA – pod zámkom“. Zastávky „Sekier – Lipovec” a „Západ – Tepličky” budú presmerované na zastávku “ŽSR” na ulici M. R. Štefánika.