PR článok | Foto: Danilin Vladyslav / Shutterstock.com | 3.6.2020

Travertín ako dominantný prvok moderných interiérov

Trendy v interiérovom dizajne sa neustále menia a prispôsobiť sa im je nie vždy ľahké. Viacerí bytoví dizajnéri práve z tohto dôvodu majú v posledných rokoch dosť práce. Ich služby využíva čoraz viac ľudí, pretože im nevadí investovať do služby, o ktorej vedia, že jej výsledkom bude moderne a štýlovo zariadený interiér.

Keďže v súčasnosti a aj v nasledujúcich rokoch budú veľmi obľúbené kamenné obklady, odporúčame vám zapracovať do interiéru práve odolný a nadčasový travertín.

Travertínová dlažba

Dlažbu z travertínu nie je problém objednať ani na Slovensku. Aj keď kamenná dlažba je skôr typická pre južanské krajiny, aj v moderných bytoch, či rodinných domoch u nás na Slovensku si nájde svoje miesto. Travertínová dlažba v interiéri bude dominantným prvkom. Hneď, ako vstúpite do interiéru, vás upúta svojou krásou, nadčasovosťou a samozrejme aj pevnosťou.

Medzi najväčšie výhody tejto dlažby patrí predovšetkým to, že travertín je originálny prírodný materiál, ktorý vydrží. Dlažba je originál, ktorý nikde inde nenájdete a práve to je na travertínovej dlažbe to najatraktívnejšie.

Má vynikajúcu životnosť, nadčasový dizajn, jednoducho sa udržiava, nevsakuje tekutiny a je protišmyková. Okrem toho má vynikajúce fyzikálne vlastnosti a je vhodná do domácnosti, ktoré uvažujú nad podlahovým kúrením.

Travertínový obklad

Travertínový obklad v interiéri vynikne najmä v kuchyni, v predsieni, ale aj ako obloženie krbov. Nie je náročný na údržbu, má nadčasový dizajn a môžete si vybrať z veľkoformátových obkladov, ale aj peknej ručne vyrábanej a lepenej mozaiky. Pri takomto obklade si dokonca máte možnosť vybrať výplň a opracovanie podľa predstáv.

Klasická dlažba nikdy nebude taká kvalitná ako tá z travertínu. Životnosť iných materiálov nemôže konkurovať životnosti moderného travertínu.