V 20. kalendárnom týždni nezostanú nič dlžní pranostikám traja zmrznutí – Pankrác, Servác a Bonifác. Po takmer letných teplotách minulého týždňa nás cez víkend zasiahol studený front, ktorý priniesol zrážky a, najmä v nedeľu, citeľnejšie ochladenie, ktoré bude pokračovať aj začiatkom týždňa. Po najchladnejšom pondelku sa bude s odchodom zmrznutej trojice cez týždeň postupne opäť oteplovať.

pocasie1-206x300V pondelok zrána ešte môže slabo zapršať. Zvyšok dňa bude obloha pokrytá oblakmi a bude dosť chladno. Najvyššia denná teplota vystúpi len na +15 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +6 stupňov.

V utorok bude riziko zrážok minimálne, no slnko bude spoza oblakov vykúkať len sporadicky. Bude skôr zamračené a denná teplota o pár stupňov stúpne na + 18 stupňov Celzia. V noci klesne ortuť teplomera na + 6 stupňov.

V stredu sa charakter počasia veľmi nezmení. Očakávame polooblačné počasie, k večeru sa môže mierne vyjasniť. Zrážky sa môžu vyskytnúť len ojedinele. Cez deň sa opäť mierne oteplí a maximálna denná teplota sa bude pohybovať na hranici + 21 stupňov Celzia. V noci teplota klesne na + 8 stupňov.

Vo štvrtok a závere týždňa by mala opäť nad naše územie dotiahnuť oblačnosť, z ktorej môžeme očakávať zrážky. Vo štvrtok by sa mali vyskytnúť skôr v druhej polovici dňa a v noci. Front však nebude studený a denná teplota by sa mala pohybovať okolo + 23 stupňov Celzia. V noci bude teplejšie a teplota sa bude pohybovať okolo + 10 stupňov.