V utorok 1. decembra si nešťastie na plavárni v Banskej Štiavnici vyžiadalo život 10-ročného chlapca. V stredu ráno svojim zraneniam v nemocnici v Banskej Bystrici podľahol.

plavaren-banska-stiavnica
Plaváreň v Banskej Štiavnici prevádzkuje dcérska spoločnosť mesta Bytová správa s.r.o.

Príslušný policajný vyšetrovať začal trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia. Páchateľ od presne nezistenej doby až doposiaľ, nezabezpečil dostatočným spôsobom prekrytie vyústenia bazénovodu, ktorý sa nachádza na dne bazéna v hĺbke 4 metre pod štartovacími blokmi v plavárni v Banskej Štiavnici. V utorok 1. decembra okolo 16.35 h sa pri bazéne nachádzalo minimálne 15 detí, členovia plaveckého klubu a jeden z nich 10-ročný chlapec z Banskej Štiavnice, sa doposiaľ nezisteným spôsobom dostal do vyústenia bezénovodu, kde sa zasekol.

Aj napriek vynaloženému úsiliu štyroch osôb sa ho z otvoru nepodarilo hneď vyslobodiť a pod vodou bol približne 7 až 8 minút. Podľa predbežnej lekárskej správy došlo k ťažkému ublíženiu (odumretiu mozgu) na zdraví a chlapec v stredu ráno v nemocnici v Banskej Bystrici zomrel. Prípad je v štádiu vyšetrovania. Za tento prečin hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.