Pusty hradV sobotu, 6. septembra, sa stretnú obyvatelia Zvolena, aby spoločne vystúpili na vrchol Pustého hradu. Na programe 22. ročníka tradičného podujatia Výstup na Pustý hrad je okrem kultúrnych vystúpení aj privítanie účastníkov Cyklojazdy histórie a slávnostné vyhodnotenie predprázdninových súťaží o najkrajší balkón a najkrajšie sídlisko.

Ako býva zvykom, aj tento rok bude sprevádzaný bohatým kultúrnym programom. Účastníci podujatia sa stretnú o 08.00 hod. v Parku Ľudovíta Štúra, aby spoločne zahájili 22. ročník Výstupu na Pustý hrad. Samotný začiatok výstupu je naplánovaný na 08.30 hod. Trasa vhodná aj pre menej zdatných turistov vedie turistickým chodníkom za Zimným štadiónom. Po jej absolvovaní nebude núdza o pestrý kultúrny program.

O hudobné vystúpenie sa postará Spevácky zbor Súkromného konzervatória Pink Harmony vo Zvolene. Predvedú sa Fujaráši, skupina historického šermu Ricasso i banskoštiavnickí Sokoliari Sv. Bavona. Herci z Divadla Maska odohrajú hudobné predstavenie pre deti Smejko a Tanculienka, po nich dostane priestor umelecký súbor z partnerského mesta Prachatice a zvolenská kapela Country-či?. Súčasťou pripravovaného sobotňajšieho programu sú sprievodné aktivity v podobe remeselných dielní, hier a atrakcií pre deti. Ukážky zo svojho umenia predvedú taktiež historickí lukostrelci Magnus Valkýrius a Šermiari Vir Fortis. Celý kultúrny program sa zavŕši popoludní o 14.00 hod.