Chcete sa blysnúť a potešiť oslávenca netradičným, možno trochu adrenalínovým darčekom, na ktorý len tak nezabudne? Toto je top 5 obľúbených zážitkových aktivít, ktoré vo vás vzbudia emócie a vzrušenie.

Tandemový zoskok

Skok padákom je pre nadšencov adrenalínu to pravé. Užiť si ho môžete vo viacerých slovenských lokalitách (najznámejšie parašutistické centrá sú v Slávnici a Prievidzi). Ako to prebieha? Najskôr musíte absolvovať poctivú prípravu na zemi, cca 20 minútovú inštruktáž. Následne s vami lietadlo vyletí do výšky 3 – 4 km nad zemou. Voľný pád trvá približne 1 minútu, let padákom 5 – 10 minút.

Jazda na pretekárskom aute

Milujete rýchlosť a silné autá? Tak si nenechajte ujsť adrenalínovú jazdu na najlepších športových autách. Alebo si splňte svoj pretekársky sen, sadnite do Formuly a zistite, čo toto auto dokáže. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h za menej ako 4 sekundy vás doslova posadí do sedadla. Pozor, zvyčajne ide o sezónu záležitosť (máj – október).

Pilotovanie lietadla

Chcete sa stať pilotom na skúšku? Do toho! Vrtuľník, vetroň či dokonca stíhačka môžu byť pod vašou kontrolou. Tento zážitok je vhodný pre jednotlivca alebo pre malé skupiny, zvyčajne max. 3 pasažieri. Pridelený inštruktor vám vysvetlí fungovanie jednotlivých prístrojov, poukazuje krajinu a keď budete pripravení, prenechá vám pilotovanie lietadla.

Vyhliadkové lety

Pre menej akčných ľudí, ktorí nevyhľadávajú adrenalín sú vyhliadkové lety vhodnou alternatívou. Môžete podniknúť vyhliadkový let na vrtuľníku či balóne (samotný let trvá zvyčajne hodinu) alebo expedičný prelet ponad Tatry (trvanie 2 a viac hodín, ide však o sezónnu záležitosť – december až marec).

Bungee jumping

Skočte si pre endorfíny! Podľa lokality, ktorú si vyberiete, môžete skočiť z mosta, žeriava či vysielacej veže. Najvyšším objektom na zoskok na Slovensku je Action Tower v Pezinku – komín s vysunutým skokanským mostíkom vo výške 110 metrov, z ktorých sa vám zaručene roztrasú nohy.