PR článok | Foto: margo1778 / Shutterstock.com | 19.6.2021

Tonery pre všetky druhy tlačiarní. Ako ich vyberať?

Mnoho ľudí má problém, že nevie bez pomoci kupovať správne tonery do svojich tlačiarní, ktoré majú doma. Predsa len už len minimum ľudí chodí do papiernictva, kde tieto služby stále fungujú a taktiež to tam ľudia využívajú kvôli časovej tiesni.

Tlačiarne sa stali tak dostupné, že prakticky každý kto má počítač a býva v byte alebo dome, tak vlastní aj takéto zariadenie. Väčšina sa plní tonermi, ktoré majú rôznu cenovú kategóriu, ale záleží samozrejme aj na tom, kde ich kupujete.

Dlhá výdrž

Dnes sa už do väčšiny tlačiarní kupujú tonery, ktoré sú najpraktickejšie nielen pre kancelárske použitie, ale aj pre to domáceosobné. Ide o lacnú investíciu vzhľadom k tomu, že tlačiť potrebujete prakticky stále. Ak aj nie, tak určite to budete potrebovať v situácií, keď tú tlačiareň mať nebudete. Toner vydrží hrozne dlho, a preto budete častejšie kupovať skôr papiere, ktoré ale tiež nie sú tak drahé, najmä pri kúpe väčších balení cez internet. S jedným tonerom viete vytlačiť aj niekoľko tisíc strán, samozrejme záleží od samotnej značky a zariadenia.

Všade iné názvy

Poznáme viacero značiek tlačiarní. Od takých tradičnejších po relatívne nových hráčov na trhu. Platí ale, že prakticky každý kto vyrába nejaké počítače alebo mobily či inú IT techniku, vyrába aj tlačiarne pod svojou značkou. Existujú dokonca aj tonery Samsung, kde si môžete byť istý rovnakou kvalitou, ako pri iných zariadeniach. Nie sú univerzálne, ale dajú sa vložiť do niekoľkých sérií danej značky tlačiarní, takže mnohokrát nemusíte ani dlho premýšľať akú farbu, prípadne aký toner to vlastne musíte kúpiť. Aj tie sa dajú nakúpiť rýchlo a hlavne lacno cez internet. Samozrejme, ak ich potrebujete čím skôr a zabudli ste na ich objednanie, nie je problém ich nájsť aj v kamenných pobočkách za viac peňazí, ale našťastie k okamžitému odberu.