i_3912294Pod holým nebom sa v piatok 22. júla v Parku Ľudovíta Štúra uskutoční nežánrový festival Culturebox. Okrúhly desiaty ročník bude nabitý skvelým programom.

Priaznivci netradičných hudobných štýlov sa stretnú v piatok 22. júla v Parku Ľudovíta Štúra. O 16.00 h postupne vystúpia domáci a zahraniční interpreti, ktorí predstavia Zvolenčanom svoju tvorbu v rockovom, folkovom, jazzovom, bluesovom aj funky duchu. Návštevníci sa môžu tešiť na slovenské kapely SAYS a SATIN LEAD alebo sa nechať strhnúť jazzovými ukážkami huslistu Ľuba Šama, ktorý má na konte spoluprácu s viacerými zvučnými menami slovenskej hudobnej scény. Zo susedného Česka pricestuje mladý talent Thom Artway. Anglicky spievajúci spevák, skladateľ a gitarista nie je v našich končinách nováčikom, uplynulý rok uspel v rádiách so skladbou I Have No Inspiration.

Hudobné vystúpenia umelcov budú doplnené bohatým sprievodným programom. Známy zvolenský festival Culturebox sa bude konať aj za nepriaznivého počasia. Alternatívou v prípade dažďa bude Dom kultúry na Podborovej.