Zvolenčania divadlo milujú a jeho priaznivci si v najbližších dňoch vychutnaju v meste pod Pustým hradom hneď niekoľko predstavení popredných slovenských divadiel. Vstupenky sú už beznádejne vypredané.

to-najlepsie-zo-slovenskeho-divadla-2015Slovenské národné divadlo, bratislavské Štúdio L&S či Divadlo Astorka Korzo ’90 sa veru vo Zvolene nevystupujú bežne, a tak si milovníci divadla nenechali túto príležitosť ujsť. A to aj napriek vyššej cene vstupného, ktorá sa pohybovala v rozmedzí od 14 do 23 eur podľa jednotlivých predstavení.

Predstavenia prinieslo do Zvolena samotné mesto spolu s OZ KUL-TUR pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Zvolena a ukončenia 2. svetovej vojny.

Prvým zo série predstavení bude v sobotu 11. apríla o 19-tej v KD Podborová inscenácia Divadla Astorka Na koho to slovo padne v podaní obľúbených hercov Vladimíra Kobielskeho, Lukáša Latináka, Mariána Miezgu, Róberta Jakaba či Juraja Kemku. Už v pondelok 13. apríla vystúpi v Divadle J.G. Tajovského aj legendárne Štúdio L&S v hre so samotným Milanom Lasicom Listy Emilovi. V hre v réžii Juraja Nvotu sa predstavujú aj Kamil Mikulčík, Zuzana Šebová či Barbora Švidráňová.

Bodku sérii predstavení dá samotné Slovenské národné divadlo hrou Polnočná omša, ktoré bude hostiť zvolenské divadlo 19. apríla. V hre sa predstavia Emil Horváth, Anna Javorková, Milan Ondrík, Petra Vajdová, Richard Stanke a ďalší.