Novinky a technológie v súčasnej dobe prinášajú prospech a výhody tým, ktorí si s nimi vedia poradiť. Ide predovšetkým o mladšie generácie, pre ktoré v podstate mnohé zariadenia a novinky boli aj vyslovene navrhnuté. Technologický pokrok a vývoj spoločnosti ale nie je založený len na tom, že sa vám dostanú pod ruky tie najlepšie mobily a iné „Smart“ riešenia.

Je to aj o spôsobe zapojenia čo najväčšieho počtu ľudí do ich využívania a tak jednoduchšieho prepojenia celej spoločnosti.

K právoplatným členom, v tomto smere, patria aj tie najstaršie skupiny občanov. Ľudia v dôchodkovom veku, ktorým vďačíme za veľa. Oplatiť im to môžeme krátkym návodom správneho výberu tlačiarne a tonerov. Využitie tohto zariadenia je predsa univerzálne a široké, bez ohľadu na vek používateľa.

Základné kritéria pre výber jednoduchej tlačiarne

Dôchodkový vek je v mnohých prípadoch plný radosti a voľných chvíľ, no mnohým ľuďom ani v tejto časti svojho života neostáva dosť času na relax. Je to na jednu stranu aj dobré, pretože sa precvičuje telo a   mozgové bunky. Tlačiareň bude teda pre mnohých seniorov nenahraditeľným zariadením. Veď vytlačiť množstvo pozvánok na členskú schôdzu alebo večierok či klubové stretnutie, nie je len tak. Multifunkčná a   zároveň nenáročná tlačiareň, by preto mala disponovať týmito vlastnosťami:

  • ideálne rozmery, s ktorými nezapracete celý stôl;
  • obsluha s minimálnym množstvom tlačidiel;
  • farba – náplne alebo kvalitné tonery;
  • multifunkčná verzia– kopírka, fax, skener a tlač v jednom;
  • nízko nákladové riešenie;
  • jednoduchá údržba.

Nič viac a nič menej nebudete pre svoje účely potrebovať, pretože mnohé domáce tlačiarne si s týmito funkciami plne vystačia aj v nejednej kancelárii.

Náhradné tonery

Ide o spôsob doplnenia farby alebo atramentu v tlačiarni, ktorú ste si zakúpili. Podľa jej typu a značky si musíte vybrať aj vhodné náplne, pretože tie aktuálne vám nebudú slúžiť donekonečna.

Toto môže byť pre seniorov najväčší problém, no viete ho vyriešiť jednoduchým zaškolením alebo servisom. Objednať si môžete potrebné tonery Canon aj na internete. Stačí si vybrať podľa spomínanej značky tlačiarne a jej číselného zaradenia.

Treba si nájsť v tom aj svoj systém a prax. Potom bude všetko naozaj jednoduchšie, a to aj v prípade používania multifunkčnej tlačiarne. Nakoniec nejde o život, ale príjemné spestrenie života.