Leto je stále v plnom prúde a víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť vybrať si z bohatej ponuky kultúrnych, či športových podujatí. Aj Zvolen a okolité obce ponúkajú zaujímavý program. V piatok bude znieť mestským parkom Lanice festival Country záhrada 2021 a legendárna skupina Lojzo, víkend bude patriť nadšencom hradov a chýbať nebude ani premietanie trhákov vo Fun Zóne, či športové akcie.

Piatok 13. august

Festival Country Záhrada 2021

Mestský park Lanice, Zvolen, od 15:00 h

V Mestskom parku Lanice sa už v piatok 13. augusta uskutoční v poradí 14. ročník obľúbeného festivalu Country Záhrada. Vystúpia Pacipacifik, Šumichrast, Grass West, Pltníci a legendárna skupina Lojzo, no chýbať nebude ani sprievodný program v podobe westernovej show, indiánskeho táboru pre deti, ryžovanie zlata a jazda na koči, lukostreľba a mnoho iného. Milovníkov jedla určite potešia grilované špeciality.

Sobota 14. august

Zvolenský tanečný parket

Zvolenské tanečno-športové centrum, Zvolen, 10:00 h

Pre nadšencov športového tanca, samotných tanečníkov a ich rodičov je pripravené tradičné podujatie Zvolenský tanečný parket, ktoré je organizované pod záštitou tanečnej školy Faber Dance School. Bude sa súťažiť v rôznych kategóriach, začiatok je naplánovaný na 10:00 h.

Majstrovský pohár v Dobrej Nive

Štadión OŠK Dobrá Niva – 14:00 h

Aj keď nová sezóna hokejovej TIPOS extraligy nezadržateľne klope na dvere, hráči úradujúceho šampióna z HKM Zvolen aj počas letných dní myslia na svojich fanúšikov nielen zo Zvolena, ale aj z okolitých obcí. Futbalový štadión v Dobrej Nive bude hostiť niekoľko hokejistov z majstrovského kádra, chýbať nebude pohár Vladimíra Dzurillu, s ktorým bude možné sa odfotografovať. Deti bude zabávať maskot Zvolimír. Využite tak šancu stretnúť sa s hráčmi HKM Zvolen, akcia začína od 14:00 h.

Premietanie vo FUN Zóne

Námestie SNP, Zvolen, 20:30 h

Jedinečná terasa na Námestí SNP vo Zvolene, ktorá žije kultúrou, už niekoľko dní po sebe prináša filmovým nadšencom bohatý program. V piatok, v tradičnom čase 20:30 h, bude na programe premietanie filmu s názvom Veľký Gatsby, v hlavnej úlohe s legendárnym Leonardom DiCapriom.

Strašidelná noc hradov a zrúcanín na hrade Revište

Hrad Revište, 18:30 h

Rytieri VIR FORTIS zo Zvolena, Kaukliarsky Šaško Gumo, Šašo Jaro a Slimák Turbo a všelijaké strašidlá od výmyslu sveta, ktoré budú od hradu až po parkovisko pri reštauráciách pod hradom Revište v žarnovickom okrese. O občerstvenie a dobrú náladu je postarané. Začiatok je naplánovaný na 18:30 h, vstupné je dobrovoľné a výťažok z neho poputuje na záchranu hradu. Viac informácií na tomto mieste.

Nočný Šášov – komentovaná prehliadka s pozorovaním nočnej oblohy

Šášovský hrad, okres Žiar nad Hronom, 20:00 h

Ponorte sa do histórie a objavte príbehy skryté za hradnými múrmi. Obdivujte nočnú hviezdnu oblohu priamo na hrade a spolu s hvezdármi odhaľte jej tajomstvá. Vydajte sa spoznávať dejiny Šášovského hradu, ktorým vás prevedie sám hradný pán. Program je vhodný pre organizované skupiny, ale aj jednotlivcov. Prehliadky sú určené širokej verejnosti, ale sú vhodné aj pre rodiny s deťmi (od 10 rokov), začiatok je o 20:00 h a doba trvania je približne dve hodiny. Viac informácií nájdete tu.

Zaži hrady INAK! Komentovaná prehliadka Zvolenského zámku

SNG, Zvolenský zámok, 10:00 h

Ďalšia skvelá príležitosť dozvedieť sa o hradoch a zámkoch viac, ako je bežné. Hradby Zvolenského zámku si pamätajú veselé i krušné chvíle dejinami od 14. storočia. Príbehom zvolenskej dominanty vás prevedie pamiatkár a archeológ Michal Šimkovic. Od nádvoria, cez kaplnku až po rytiersku sálu vás budú sprevádzať neoceniteľné poznatky skúseného sprievodcu. Začiatok od 10:00 h a viac informácií tu.

Deň Vlkanovej

Priestor pri Obecnom úrade, Vlkanová, 14:00 h

Na sobotňajšom Dni obce Vlkanová vystúpi Folklórny súbor Poničan (15:00 h), popradské Divadlo Commedia zahrá komédiu Zabíjačka, v ktorej sa mieša smiech i smútok, realita a absurdita, úprimnosť a pretvárka a aj trocha lásky (17:00 h). Večer zahrá zvolenská skupina Police Team (19:00 h). Ochutnať môžete miestne špeciality aj guláš.

Nedeľa 15. augusta

Detská liga v cyklistike a behu

Námestie SNP, pri Štúrovom parku, Zvolen, od 16:45 h

Ďalšie podujatie Detskej ligy v cyklistike a behu. Všetky súťaže sú bez štartovných poplatkov a sú určené pre deti do 8 rokov. Akcia sa koná pri Štúrovom parku na zvolenskom námestí, od 16:45 h.

Ondřej Jaluvka – akustický gitarový koncert

Kúpele Sliač, 16:00 h

Ďalšie z množstva podujatí Sliačskeho kultúrneho leta. Na svoje si tentokrát prídu fanúšikovia akustických gitár, svoj koncert odohrá český gitarista Ondřej Jaluvka, ktorý žije a pôsobí vo Francúzsku. Jeho repertoár tvorí prevažne stará hudba, ktorú vhodne mieša s modernejšou muzikou, a to vďaka jedinečnej improvizácii.

Premietanie vo FUN Zóne

Námestie SNP, Zvolen, 20:30 h

Víkendový program vo Zvolene opäť uzavrie FUN Zóna, a to premietaním filmu Rocketman z roku 2019. Film zachytáva neuveriteľný osud slávneho Eltona Johna a zlomové okamihy jeho života. Dej vás prevedie premenou z nesmelého, začínajúca klaviristu Reginalda Dwighta na svetovú superhviezdu Eltona Johna.