Kalendár sa nenápadne prehupol do mesiaca október, čo sa však zatiaľ nijak neprejavuje na poklese počtu víkendových podujatí vo Zvolene a jeho okolí. Prinášame vám preto niekoľko tipov ako stráviť najbližšie dni.

Piatok 1. október

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce

Zimný štadión, Zvolen – 18:00 h

Úradujúci šampión Tipos extraligy proti bronzovému tímu uplynulej sezóny. Takéto meranie síl prinesie 4. kolo najvyššej hokejovej súťaže. Zvolenskí rytieri majú rovnako ako ich piatkový súper na konte 6 bodov a na ceste za ďalším víťazstvom budú potrebovať podporu domácich priaznovcov! Príďte si na vlastné oči vychutnať špičkové slovenské tímy.

Sobota 2. október

Dni mesta Detva 2021

Kultúrne centrum Detva – 9:00 h

Prvý októbrový víkend patrí už tradične Dňom mesta Detva. Už v sobotu 2. októbra sa od 9.00 do 13.00 hod. môžete prísť pozrieť na Deň otvorených dverí Podpolianskeho múzea, ktoré ponúka nielen stále expozície a výstavy ale aj dve nové expozície. O desiatej je na Partizánskej ulici v historickej časti mesta pripravený Pietny akt k spomienke na partizánsku prehliadku v Detve. Bohatý bude aj poobedný program, viac informácií nájdete na webe mesta Detva.

X. Pohronská výstava drobných zvierat

Areál starej základnej školy, Badín – 9:00 h

Slovenský zväz chovateľov ZO – Badín Vás srdečne pozýva na X. POHRONSKÚ VÝSTAVU DROBNÝCH ZVIERAT: králiky, holuby, hydina, morčatá, ovce, kozy. Výstava sa bude konať v areáli starej ZŠ v Badíne. V sobotu 2. októbra od 9:00 do 18:00 h, v nedeľu od 9:00 do 13:00 h.

ZAŽI HRADY INAK! Komentovaná prehliadka Pustého hradu

Pustý hrad, Zvolen – 10:00 h

Každé miesto žije svojim vlastným príbehom. Miesta, akým je Pustý hrad vo Zvolene žijú aj tajomnom. Tajomnom a predstavami, ktoré sa nám vynárajú pri sledovaní hradieb či objektov, z ktorých sa zachovali len zrúcaniny. Čo všetko sa ukrýva obna Pustom hrade, ktorý je jednou z najrozsiahlejších hradných zrúcanín v strednej Európe? Spoznajte čaro tohto miesta, ktorého tajomstvá postupne odkrývajú archeológovia. Na slovo vzatí odborníci vám predstavia veľkolepý Pustý hrad, ktorý patril k elite najdôležitejších sídel uhorských kráľov či Zvolenskej župy. Dozviete sa príbeh o razení falošných mincí na hrade či o tom, ako sa podarilo odkryť spod zeme Dolný hrad. Začiatok prehliadky je o 10:00 h a dĺžka programu je približne 1,5 hodiny. Cena za prehliadku: 5 eur / osoba, deti do 8 rokov zdarma.

MFK Dukla Banská Bystrica posledný krát vo Zvolene

Štadión MFK Zvolen – 15:00 h

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa počas soboty predstavia posledný krát na štadióne vo Zvolene, do cesty sa im navyše postaví atraktívny súper v podobe mladíkov zo Žiliny. Po tomto zápase sa Dukla vráti na legendárne Štiavničky, ktoré prešli rekonštrukciou. Preto neváhajte a príďte si vychutnať kvalitné druholigové stretnutie a hviezdy 2. ligy.

Planetárium deťom – Polaris

Krajská hvezdáreň a planetárium M. Hella, Žiar nad Hronom – 17:00 h

Dobrodružstvo tučniaka Jamesa a polárneho medveďa Vladimíra v lietajúcej ponorke, ktorí objavujú záhadu polárnej noci. Pri svojom vedeckom bádaní musia podniknúť cestu do vesmíru, ktorá sa nezaobíde bez komplikácií. V planetáriu sa naučíme aj ako spoznávať a orientovať sa na večernej oblohe plnej hviezd a ďalších nebeských telies. Ak bude priaznivé počasie, v ďalšom programe sa za upravených podmienok pozriete aj na projekciu objektov na oblohe prostredníctvom astronomickej techniky a so sprievodným slovom nášho odborného pracovníka.

Čakanie na Godota – premiéra

Divadlo J. G. Tajovského, Zvolen – 18:30 h

Nadčasová a zábavná filozofická hra o kolobehu životu je aktuálna vždy v čase krízy hodnôt, v čase čakania, v čase koncov a nových začiatkov. Čakanie na Godota je odrazový mostík pre pomenovanie súčasnej krízy a opäť aktuálnych otázok o zmysle existencie. Viac informácií nájdete aj na stránke Divadla J. G. Tajovského.

Koncert Renaissance

Akropola Kremnica, Ulica Pavla Križku 10, Kremnica – 19:00 h

Aj Kremnica chce a bude patriť na Metalovú mapu Slovenska. Priaznivci gitarovej muziky majú jedinečnú šancu zažiť 1. ročník koncertu Renaissance (Renesancia), venovaného metalu. Zažite perfektný večer v spoločnosti perfektných slovenských kapiel Surgery, Patriarcha, Performed a Technology of Death. A možno pribudnú ešte nejaké mená… Viac informácií aj na Facebooku.

Nedeľa 3. október

MFK Zvolen – TJD Príbelce

Štadión MFK Zvolen – 14:30 h

Priaznivci futbalu by si nemali nechať ujsť ani zápas MFK Zvolen, ktorí na domácej pôde privítajú hráčov z Príbeliec. Aj napriek výsledkovej kríze je nemožné poprieť snaženie zvolenských futbalistov, ktorí na ceste za dôležitými bodmi budú potrebovať podporu priaznivcov. Štvrtoligové stretnutie má výkop v priaznivom čase, v nedeľu 3. októbra o 14:30 h.

Visions Of Atlantis European VANDERERS Tour 2021

Dom Kultúry ŽSR, Zvolen – 19:00 h

Aj rakúski Visions of Atlantis, ktorí si budujú stále väčšiu fanúšikovskú základňu, museli preložiť svoje turné k najnovšiemu albumu…. Keďže vo Zvolene zažili búrlivú atmosféru v roku 2019, budete si môcť opäť pozrieť rakúskych symfo-metalistov na čele s charizmatickou Clementine Delauney. Skupina vás prevedie príbehmi zo svojich albumov a ponorí do čias minulých, čias Atlantídy a s posledným albumom odhalí aj potulky „do samého seba“. Určite je na čo sa tešiť, pretože príjemný melodický symfo-metal prinášajú Visions of Atlantis už ako skúsená a hráčsky vybrúsená posádka. Hosťami na turné budú kapely Ad Infinitum & Ye Banished Privateers.