Aj druhý októbrový víkend bude bohatý na podujatia, ktorými si viete spestriť voľný čas. Chýbať nebudú športové udalosti, v piatok je na programe pohronské hokejové derby dvoch rivalov, v sobotu pricestuje do Kováčovej slávny Slovan Bratislava! Na svoje si však prídu aj nadšenci kultúry a umenia, pre deti je pripravená šarkaniáda na Sliači a divadelné predstavenie Pom pomove rozprávky.

Piatok 8. október

Jeseň v arbórete Borová hora (aj v sobotu!)

Arborétum Borová hora, TUZVO, Zvolen – od 7:00 h (v sobotu od 9:00 h)

Podujatie organizované v závere vegetačného obdobia a je venované jesennému aspektu drevín a malebným scenériám v arboréte. Je určené pre žiakov, študentov, širokú odbornú aj laickú verejnosť. K dispozícii budú ukážky jesenných aranžmánov. Počas piatka od skorých ranných hodín až do 16:00 h, počas soboty od 9:00 h do 17:00 h.

Okresná výstava ovocia, zeleniny a kvetov (aj v sobotu!)

Bývalý OÚ Zvolen, Námestie SNP 35/48 – od 9:00 h

Slovenský zväz záhradkárov, konkrétne okresný výbor vo Zvolene pozýva na okresnú výstavu ovocia, zeleniny, kvetov, spojenú so súťažou o najkrajšie jablko a hrušku. Uskutoční sa vo veľkej zasadačke budovy bývalého okresného úradu na Námestí SNP. V piatok trvá podujatie od 9. do 18. hodiny, počas soboty od 9:00 do 17:00 h.

Pohronské derby HKM Zvolen – HC ‘05 Banská Bystrica

Zimný štadión Zvolen, od 18:00 h

Z veľkej časti už síce vypredaný zápas, no posledné lístky ešte bude možné „uchmatnúť“ priamo na mieste! Tým je samozrejme zvolenský zimný štadión, kde sa proti sebe stretnú dve susedné mestá, dvaja rivali a trojnásobní šampióni Slovenska. Reč je samozrejme o pohronskom derby a stretnutí medzi HKM Zvolen a HC ‘05 Banská Bystrica. Nenechajte si preto ujsť atmosféru tohto derby zápasu!

Sobota 9. október

Beh na Pustý hrad

Obývačka, Námestie SNP, Zvolen – od 8:00 h (registrácia)

Nadšenci behu si prídu na svoje vďaka 9. ročníku Behu na Pustý hrad. Príjemná akcia, vďaka ktorej možno spojiť príjemné s užitočným a zažiť výhľady z Pustého hradu na mesto Zvolen. Celé podujatie je určené samozrejme ako pre dospelých, tak aj pre deti. Tie čaká okruh priamo na Námestí SNP vo Zvolene, staršie ročníky budú mať k dispozícií trať s dĺžkou 5,8 km s prevýšením približne 350 metrov. Viac informácií nájdete na stránke organizátora podujatia.

Bratislavský SLOVAN v Kováčovej – Slovnaft Cup

Futbalový štadión ŠK Prameň Kováčová – 14:00 h

Obrovským lákadlom pre fanúšikov futbalu zo širokého okolia Zvolena bude nepochybne aj pohárový zápas, v ktorom Kováčová privíta na svojom trávniku slávny a najúspešnejší slovenský klub – ŠK Slovan Bratislava! Aj takéto stretnutie vie priniesť už 3. kolo Slovnaft Cupu. Príďte preto podporiť futbalistov Kováčovej, stretnutie má výkop o 14:00 h, vstup je 10 eur.

Literárny Zvolen

Korzo Café, Zvolen – 19:00 h

Tento víkend vo Zvolene vyhodnotia celoštátnu súťaž literárnej tvorby Literárny Zvolen 2021. Súčasťou podujatia je autorské čítanie spisovateľa Pavla Rankova, ktorý je aj predsedom poroty tohtoročného Literárneho Zvolena. Beseda so spisovateľom sa koná od 19:00 h v Korzo Café (Sládkovičova ul.).

Nedeľa 10. október

Šarkaniáda na Sliači

Futbalové ihrisko Sliač – 14:30 h

Popoludnie plné lietajúcich šarkanov láka na Sliač malých aj veľkých, všetkých, ktorí si chcú užiť tradičnú jesennú Šarkaniádu. Súťažiť sa bude o najdlhšie lietajúceho aj najkrajšieho šarkana , o najdlhší šarkaní chvost a najšikovnejšieho pomocníka či najkrajšieho doma vyrobeného šarkana. Toho si môžete vyrobiť aj v tvorivých dielňach na podujatí. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva na iný termín.

Pom pomove rozprávky

Divadlo J. G. Tajovského, Zvolen – 16:00 h

Viete, kto je Pom Pom? Občas vyzerá ako brmbolec, občas ako parochňa a občas ako klbko vlny. Dievčatku Babuli stihne cestou do školy predstaviť Artúra Buchtu, Gumovacieho pavúka aj Hodinovú Skočpružinu, ktorá sa záhadne stratí z vežových hodín. Celé mesto preto žije v popletenom čase, až kým sa Pom Pom s Babuľou nepodujmú nájsť riešenie. S Pom Pomom sa v nedeľu popoludní môžete stretnúť vo zvolenskom divadle.