ZVonline.sk (Teodor Sitarčík) | 18.11.2016

Tipy na víkend: Pestrý program zvolenského divadla

Tento víkend sa uskutoční niekoľko skvelých divadelných predstavení. Taktiež spolu s Ondrejom Kalamárom pokrstíme jeho novú knihu a užijeme si deň zdravia v regecentre.

Ondrej Kalamár krstí novú knihu

Zvolenský Zámok, čajovňa na zámku, Námestie SNP 1, piatok 18. november o 19.00 h

Obľúbený zvolenský spisovateľ Ondrej Kalamár vo Zvolene pokrstí svoju novú knihu s názvom „Vstup na vlastné bezpečie“. Pokrstí ju možno dobrým čajom ale určite svojim vyberaným (dô)vtipom. To vieme naozaj bezpečne.

Foto: Lekárske tajomstvoLekárske tajomstvo

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, divadelná 3, piatok 18.november o 18.30 h

Hra Lekárske tajomstvo je napísaná v najlepších tradíciách situačného humoru. Režisér Martin Kákoš zasadil príbeh hry do našich reálií. Doktor Morvaj sa považuje za šťastného muža a navyše má mať prednášku pre dvesto neurológov a tá by mu mala zabezpečiť kariérny postup. V posledných minútach jeho prípravy na prednášku sa ako načasovaná bomba objaví žena, ktorú nevidel 18 rokov, aby mu oznámila, že má čerstvo plnoletého syna. Ten medzitým nelení a zúrivo sa snaží zistiť, ktorý z lekárov je jeho otec. Vstupenky sú vypredané.

Deň zdravia

Regecentrum, nádvorná 22, sobota 19. november od 14.00 h do 17.00 h

Inbody, masáže, wellness a ochutnávka prírodných produktov s aloe vera. To  všetko bezplatne.

divadlo j.g. tajovskeho archivNoc Divadiel

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, divadelná 3, sobota 19. november o 21.00 h

Noc divadiel spája divadelníkov z jedenástich európskych krajín. Svetlá nezhasne 50 slovenských divadiel a inštitúcií. Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pripravilo pre nočných návštevníkov pestrý program v „buditeľskom“ duchu. Ožijú v ňom legendy a celebrity. Vstupné 3 eur.

Koncert Fragile

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, divadelná 3, nedeľa 20. november o 18.45h

Známa slovenská hudobná skupina zložená z populárnych osobností.  Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, interpretuje  rock – pop – jazzové hity svetových umelcov, akými sú napríklad Sting, Stevie Wonderl, Tina Turner, Queen, a aj popredných slovenských a českých interpretov.  Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale predovšetkým skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy. Lístky sú vypredané.