ZVonline.sk (Teodor Sitarčík) | 2.12.2016

Tipy na víkend: Pán ľadu Pljuščenko vo Zvolene, program vo vianočnej dedine

vianocna-dedina-zvolenTento víkend nám vianočná atmosféra nebude chýbať. V adventnom tvorení budete mať možnosť pomáhať pavúkovi Ľudovi, vo Vígľaši sa na zámku objaví Mikuláš a na zimnom štadióne zase Pán ľadu.

Smelý Zajko

Divadlo J. G. Tajovského, Divadelná 3, piatok 2. december o 17.00 h

Rozprávka Smelý Zajko patrí k erbovým slovenským rozprávkam. Sprevádzala detstvo viacerých generácií a aj dnes patrí k najznámejším titulom pre deti. Príhody Zajka, ktorý sa vybral do sveta za dobrodružstvom, sú nápadité, veselé aj poučné.

Hallelujah vo Vianočnej dedine

Zvolen, Námestie SNP, piatok 2. december po 17.00 h

Ako každoročne, aj tento rok vystúpia študenti súkromného konzervatória Pink Harmony aj na pódiu vo Vianočnej dedine v programe nazvanom Hallelujah.

Pán ľadu

pluscenko16zvZimný štadión, sobota 3. december o 18.00 h

Do Zvolena pricestuje 25 hviezd korčuliarskeho neba. Do Zvolena sa vracia legenda Jevgenij Pljuščenko, ale spolu s ním vystúpia aj virtuóz Edvin Marton a ďalší krasokorčuliari Adelina Sotnikova,  Tomáš Verner, Brian Joubert a ďalší. Vstupné od 19 eur.

Mikuláš na zámku

Vígľaš, zámok, nedeľa 4. december o 14.00 h

Tešia sa na Vás Mikuláš, čert a anjel plus Mikulášska mini disko party, odovzdávanie darčekov, balónové kreácie a rozsvietenie stromčeka. Viac v našom staršom príspevku.

Adventné tvorenie

Zvolenský zámok, nedeľa 4. december o 15.00 h

Srdečne pozývame rodičov s deťmi na Adventné tvorenie s pavúkom Ľudom, ktorý má veľa práce s prípravami na Vianoce, pomáhať mu pri tom budú jeho kamaráti z galérie Barbora, Mikuláš, Lucia a samozrejme aj Vy. Cena deti 1,20 eur, dospelí zdarma.

Divadelné popoludnie vo Vianočnej dedine

Zvolen, Námestie SNP, piatok 2. december po 15.00 h

Deti z Literárno-dramatického krúžku pri ZŠ Mládeže 17 vo Zvolene si pripravili predstavenia Pri vianočnom stole, Únos starkých a Predvianočné vyučovanie, ktoré od 15-tej hodiny predstavia na pódiu vo Vianočnej dedinena zvolenskom námestí. Biblický príbeh potom predstavia vo svojom divadelnom predstavení deti zo školského klubu pri ZŠ P. Jilemnického 2. Nedeľňajší divadelný program zakončia predstavením O skoro utopenej päťke deti z dramatického krúžku pri ZŠ Hrnčiarska 1 vo Zvolene.