Od pondelka je Zvolen podľa Covid automatu v červenej fáze, čo sa premietlo aj do menšieho počtu víkendových podujatí určených pre verejnosť. Fanúšikovia HKM Zvolen sa aj napriek tomu môžu tešiť na otvárací zápas novej sezóny a chýbať nebude ani ceremoniál venovaný návratu k titulu z vlaňajšej sezóny.

Piatok 24. septembra

Noc v knižnici

Krajská knižnica Ľudovíta Štúra, Zvolen, od 12:30 h

Noc v knižnici je nové podujatie organizované vo všetkých regionálnych knižniciach v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja a jeho cieľom je prezentovať knižnice verejnosti ako miesta otvorené pre priateľské stretnutia jednotlivcov, miestnych komunít i pre organizovanie kultúrnych a vzdelávacích podujatí. V Krajskej knižnici Ľ. Štúra bude v popoludňajších a večerných hodinách pripravený bohatý kultúrny program, ktorého sa verejnosť môže zúčastniť zadarmo. Tvoria ho aktivity pre deti a dospelých, takže na svoje si prídu naozaj všetci.

Začiatok hokejovej Tipos Extraligy

Zimný štadión HKM Zvolen, od 17:30 h

V piatok 24. septembra štartuje nový ročník Tipos extraligy. Úradujúci majster spod Pustého hradu začne sezónu s podporou svojich fanúšikov, keď v 1. kole privíta na svojom ľade nováčika súťaže zo Spišskej Novej Vsi. Pred zápasom si fanúšikovia budú môcť vychutnať návrat slávnostný ceremoniál venovaný zisku tretieho titulu z uplynulej sezóny. Oplatí sa preto zaujať svoje miesta na tribúnach včas, úvodné buly je naplánované na 18-tu hodinu.

Premietanie filmu Hadí jed

Stará Radnica, Zvolen, 17:30 h

Mesto Zvolen a Filmový Skoro Klub si pripravili pre filmových nadšencov klasiku z roku 1981 s názvom Hadí jed. Psychologická dráma o dievčati, ktoré vyhľadá svojho otca, ktorého meno a adresu pozná len zo zasielaných alimentov. Zisťuje však, že otec bojuje s alkoholizmom. Čiernobiela snímka sa odohráva uprostred zasneženej krajiny a spolieha na vynikajúce herecké výkony.

Výročný koncert ženského speváckeho zboru Belius

Vígľašský zámok The Grand Vígľaš, 19:00 h

Piatkový večer oživí aj výročný online koncert Ženského speváckeho zboru Belius z Očovej, ktorý sa uskutoční dňa od 19:00 h v kongresovej sále Vígľašského zámku a bude vzhľadom na platné opatrenia v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID19 vysielaný v priamom prenose cez internet. Odkaz na priamy prenos TU.

Sobota 25. september

Beh Slatinskô prplenia, len sa nevyprpliť! 2021

Zvolenská Slatina, ihrisko časť Boroviny, 8:00 h

Nadšenci behu si môžu na vlastnej koži vyskúšať atmosféru 1. ročníka behu pod špecifickým názvom „Slatinskô prplenia..len sa nevyprpliť!“ , ktorý sa uskutoční na lúkách a v lesoch malebného chotára Zvolenskej Slatiny. Organizátori pripravili pre účastníkov 3,5km HOBBY trať s prevýšením 60m, a ťažšiu 11km HLAVNÚ trať s prevýšením 260m, ako aj behy pre najmenších v dvoch kategóriách. Viac informácií nájdete na web stránke obce Zvolenská Slatina.

Jesenná cyklojazda z Budče

Futbalové ihrisko Budča, 9:00 h

Tradičná jesenná cyklojazda so štartom v Budči ponúkne nadšencom rekreačnej cyklistiky až tri rôzne trate o dĺžkach 20, 35 a 40 kilometrov. Po kvalitnom výkone nesmie chýbať občerstvenie, o ktoré sa postará Hostinec Delta.

Hronsecká lipová ratolesť

Kultúrny dom, Hronsek, 17:00 h

Do krajskej súťažnej prehliadky v speve ľudových piesní detí Hronsecká lipová ratolesť, ktorá sa koná v sobotu od 17:00 h v Kultúrnom dome v Hronseku, postúpilo celkom 15 finalistov v dvoch vekových kategóriách. Finalistov bude už tradične sprevádzať Ľudová hudba Borievka z Banskej Bystrice pod vedením Igora Gašpara a v programe vystúpi aj speváčka Veronika Malatincová, ktorá pochádza z moravského Horňácka a teraz pôsobí na Slovensku, na Podpoľaní. Príďte podporiť nové spevácke talenty.