Prázdninové obdobie sa pomaly blíži ku svojmu koncu, stále sú však pred nami ešte dva augustové víkendy. Ten najbližší prinesie vo Zvolene a v okolitých obciach niekoľko zaujímavých podujatí a v tomto článku nájdete ich stručný prehľad.

Piatok 20. august

Koncert Police Team

Námestie pri fontáne, Sliač, od 18:30 h

Letné dni mesta Sliač pokračujú v piatok koncertom zvolenskej skupiny Police Team, prvej hudobnej policajnej kapely na Slovensku. Na námestí pri fontáne vystúpi od 18:30 h.

Fontána pre Zuzanu

Nádvorie DK A. Sládkoviča, Detva, od 20:00 h

Hudobný film o prvých láskach a neláskach, priateľstvách i rozchodoch mladých ľudí. Film vznikol na motívy rovnomenného románu Eleonóry Gašparovej. Priestor letného kina v Detve je prístupný od 20:00 h, premietanie začne o 20:30 h. Vstupné je 3 eurá, lístky je možné zakúpiť v pokladni Domu kultúry.

Chill on the Sun

Oddychová zóna, Námestie Matice Slovenskej, Žiar nad Hronom, 20:00 h

Hudba slovenskej alternatívnej kapely CHILL ON THE SUN zaznie v piatok večer v oddychovej zóne na Námestí Matice Slovenskej v Žiari nad Hronom. Táto kapela je multižánrovou zmesou alternatívneho post rocku, popu, new age folku a etno hudby. Začiatok je o 20:00 h.

Sobota 21. august

Guláš majster – súťaž vo varení gulášu

MAJÁK Café & Bar, Zvolen, od 11:00 h

MAJÁK Café & Bar vo Zvolene pozýva na súťaž vo varení gulášu, návštevníkov čaká bohatá tombola a pre výhercov súťaže 30 litrový súd piva Svijanský Máz 11° s výčapom na víkend podľa svojho výberu. Hodnotiť budú skúsení kuchári zo Zvolena a Banskej Bystrice. Akciou bude sprevádzať moderátor Tošo Gonda. Viac o podujatí nájdete tu.

Žena na Podpoľaní

Raticov vrch, Hriňová – 10:00 h

Po ročnej prestávke sa na Raticovom vrchu opäť uskutoční tradičné podujatie Gazdovanie na hriňovských lazoch. Hlavnou témou desiateho ročníka je Žena na Podpoľaní. Podujatie bude sprevádzať mlátenie obilia, bielenie a rosenie plátna, kosenie, ukážka výroby fujary, hrabanie a skladanie mládze a ďalšie aktivity. Návštevníci podujatia uvidia tiež výrobu drevených krížov, papiera a keramiky. Program nájdete tu.

Kali a Peter Pann

Amfiteáter Paľa Bielika, Banská Bystrica – 20:00 h

Na bystrickom amfiku to v sobotu večer spoločne roztočia momentálne najúspešnejší slovenský raper Kali a jeden z najuznávanejších slovenských producentov Peter Pann. Príďte si naživo vychutnať skladby z albumu ALE NE – single z tohto albumu, ako napríklad Letový režim, majú na YouTube už niekoľko miliónové pozretia, či nestarnúce hity, ktoré vždy dokonale naladia a vytvoria skvelú atmosféru.

Folk v Záhrade

Zechenterova Záhrada, Kremnica, od 16:00 h

Druhý ročník mini folkového festivalu. Večerné stretnutie muzikantov v príjemnom prostredí Zechenterovej záhrady s trochou spomínania na roky minulé, tramp-folkové. Tentokrát aj so sprievodnými aktivitami pre rodiny s deťmi. Celý program nájdete tu.

Nedeľa 22. august

Spomienky Mateja Bela

Kúpele Sliač, 16:00 h

Hudobno-poetické pásmo o histórii kúpeľov Sliač.

Muziky pod Poľanou

Raticov vrch, Hriňová – 10:00 h

Aj v nedeľu bude na Raticovom vrchu veselo. Koná sa tam 15. ročník Medzinárodného festivalu ľudových hudieb. Predstavia sa na ňom ĽH Hájiček, Ľudová hudba a spevácka skupina SĽUK, Plavuchovci, ĽH Muzikanti, štvorgeneračná Ľudová hudba Paprčkovci, ĽH FS Hriňovčan, ĽH ZUŠ Hriňová a spevácka skupina DFS Hviezdička, ženské spevácke skupiny Javorinka a Hriňovčanky, slovenskí fujaristi aj heligonkári z Podpoľania. Podujatie otvorí slávnostná omša v Kostole Panny márie fatimskej (10:00 h). Program Zahrajže mi, zahraj, hriňovská muzika začne o 14:30 h.

Bohatý program má pred blížiacim sa víkendom aj susedná Banská Bystrica a jej okolie, preto určite navštívte aj článok od BBonline.sk pre tipy na podujatia v tomto regióne.