Mesiac október sa nenápadne prehupne do svojej druhej polovice a k svojmu tretiemu víkendu. Aj ten bude pomerne pestrý na podujatia hromadného charakteru, a to aj napriek zhoršenej pandemickej situácii. Na svoje si prídu opäť deti aj dospelí, priaznivci športu i kvalitnej muziky. Prinášame vám niekoľko tipov ako využiť najbližšie hodiny.

Piatok 15. október

Repríza finále

Zimný štadión Zvolen – 18:00 h

V piatok pokračuje 8. kolom hokejová Tipos extraliga a do Zvolena pricestujú „kamzíci“ z Popradu, čo sľubuje určite vyrovnaný a kvalitný hokej. Navyše, ide o reprízu finále z vlaňajšej sezóny, na konci ktorej hráči Zvolena dvíhali nad hlavy majstrovský titul. Náboj bude zápasu dodávať taktiež fakt, že oba celky sú tabuľkovými susedmi. Úvodné buly je na programe o 18:00 h.

Dorota Nvotová a Kvet z Alokatu

Wake up music & art club, Zvolen – 20:00 h

Koncertné turné Doroty Nvotovej s názvom „Ten“ má počas týchto dní dve zastávky v strede Slovenska. V piatok Dorota koncertuje vo zvolenskom Wake up music & art club (J. Kozačeka 8). A bude mať skvelý support v podobe banskobystrickej kapely Kvet z Alokatu. Viac info a predpredaj vstupeniek tu.

Kvet z Alokatu – Líška: 

Sobota 16. október

Country babie leto

Podzámocký dvor, Podzámčok – 10:00 h

Podujatie Country babie leto, zláka milovníkov koní na Podzámocký dvor v Podzámčoku. Dvojdňové podujatie (sobota, nedeľa) ponúkne westernové preteky a v sobotu aj country zábavu s kapelou Silné V3. Program 17. ročníka nájdete v priloženom plagáte.

Sobota na ľade

ICE ARENA, Zvolen – 13:00 h

Niekde už síce napadol sneh, no kĺzať po ľade po uliciach sa zatiaľ nedá. Zakorčuľovať si však môžete každú sobotu vo zvolenskej ICE Arene (Neresnická cesta 13). Verejné korčuľovanie pre deti a dospelých je v čase od 13:00 do 15:00 h.

Volejbalová 1. liga žien

Technická univerzita Zvolen – 14:00 h

Volejbalistky Slávie TU Zvolen čaká v sobotu náročný zápas, na ich palubovke sa totiž predstavia hráčky z Prešova, ktoré majú na konte už 6 bodov za dve výhry. Keďže o 6 bodov sa bude hrať aj v sobotu, na programe sú hneď dve stretnutie. Prvé začne o 14:00 h, to druhé, proti rovnakým súperkám, o 16:00 h.

Badínska šarkaniáda

Badín – 14:30 h

Obec Badín pozýva v sobotu popoludní deti aj rodičov na spoločné púšťanie šarkanov na Pamätníku II. čs. paradesantnej brigády (smer Rakytovce). Prineste si so sebou doma vyrobeného šarkana, s ktorým sa môžete zapojiť do súťaže o najdlhší chvost. Na všetkých čaká teplý čaj a sladká maličkosť. Badínska šarkaniáda začína o 14:30 h. (V prípade nepriaznivého počasia sa akcia ruší!)

Vec & Švidraň a ich hudba k láske

Wake up music & art club, Zvolen – 20:00 h

Bohatý program Wake up music & art clubu podporí aj známy slovenský raper Vec, ktorý spolu so spevákom Švidraňom vydal album Hudba k láske. Spoločne sa objavia aj vo Zvolene, kde by svoj nosič radi odprezentovali. Support im bude robiť Vecov dobrý kamarát a kolega, Tono S. Vstupné v predpredaji činí 10 eur, na mieste 12 eur.

Vec Švidraň – Zrátané:

Nedeľa 17. október

Podpolianske futbalové derby

Podpolianske derby bolo v uplynulých rokov výsadou stretnutí hokejových klubov z Detvy a Zvolena. Hokejový klub z Detvy však už v najvyššej súťaži nepôsobí, priaznivci atmosféry tohto derby však budú môcť zavítať do Detvy, kde tamojší futbalisti odohrajú štvrtoligové stretnutie proti hráčom MFK Zvolen.