Aj koniec júla ponúka množstvo podujatí v našom bližšom či širšom regióne, na ktoré sa počas nasledujúcich dní oplatí zájsť. Prinášame vám ich prehľad.

ATELIÉR POD NOSOM

Zvolen – Námestie SNP, piatok 29. júl o 15. hod.

Tradičná akcia – jedná sa o plenér výtvarníkov združenia Zvolenská sedmička a akcia je zameraná hlavne na priblíženie tvorby výtvarníkov. Diváci môžu sledovať samotný vznik diel priamo na mieste a prezrieť si minivýstavu už hotových diel. Pre deti budú pripravené maliarske stojany s kriedami a voskovkami, kde si budú môcť kresliť a po predložení hotového diela ich čaká aj sladká odmena. Na spestrenie podujatia je pripravený koncert hudobnej skupiny. O 18.30.hod. vystúpia Marcel a Ondřej Danišovci zo Zvolena s kapelou Definitívum a piesňami Deža Ursinyho a Jara Filipa.

THE LEGITS BLAST FESTIVAL 2016

The-Legits-Blast-2015-Rep-Your-Country-Ratin_Photo by Vladimir LorincEuropa SC a Ministry of Fun v Banskej Bystrici, piatok 29. júl, sobota 30. júl a nedeľa 31. júl

The Legits Blast je najmedzinárodnejší festival na Slovensku s každoročnou účasťou umelcov z vyše 70 krajín sveta, kde sa hudba, tanec, umenie a životný štýl menia v nezabudnuteľné zážitky. Opäť sa môžete tešiť na street shows, street ball, tanečné/breakové battles a workshopy, relax a zábavu, párty, graffiti, maliarske a fotografické expozície, koncerty slovenských a zahraničných interpretov, premietanie a diskusie na rôzne témy, prírodu, detské súťaže a omnoho viac. Festival prebieha 8 dní a pozostáva z viacerých jedinečných projektov, vrátane sobotňajšieho svetového finále Outbreak Europe. Viac tu informácií o podujatí sa dočítate v staršom článku na BBonline.sk.

SLIAČSKE ROCKOVÉ LETO

Ihrisko ZŠ Sliač, piatok 29. júl, sobota 30. júl

Na Sliači od štvrtka prebieha tradičný hudobný festival rockových kapiel a hudobníkov. V piatok vystúpia napríklad Pančuchy Eleny Hríbovej, Družina, Peacock Ball či Dan Bárta. Sobotňajší program napríklad koncerty kapiel Rock Reunion, Sense, Got blue balls, Verdikt znie či Edgar. Jednodňové vstupné je vždy v cene 7 €.

GUČA UMENIA

Zvolenská Slatina, piatok 29. júl, sobota 30. júl a nedeľa 31. júl

Festival Guča umenia vo Zvolenskej Slatine v kine Pokrok. Vystúpenia kapiel Puding Pani Elvisovej, Čisté tvary, Bad Karma Boy, Tri Tvoriv Tvory, Walter Schnizelson, Got Blue Balls a mnohý iný. Permanentka je za cenu 18 eur, na jeden deň je za 8 eur. Deti, študenti a dôchodcovia za 15 eur. Nedeľný program je pre všetkých zadarmo.

i_3915125KONCERT CELESTE BUCKINGHAM

Krupina – Amfiteáter Viliama Polónyiho, piatok 29. júl o 20. hod.

Koncert Celeste Buskingham a kapely King Shaolin pod holým nebom. Vstupné je 10 eur.

BAŽANT KINEMATOGRAF V BANSKEJ BYSTRICI – PELÍŠKY

Námestie SNP v Banskej Bystrici, piatok 29. júl o 23.00 hod.

Slovenské mestá aj tento rok brázdi kinoautobus a priamo na Námestí SNP si budú môcť návštevníci bezplatne pozrieť filmové legendy v starších i nových slovenských a českých filmoch. Prvým v Banskej Bystrici bude tento rok netradičné večerné premietnutie legendárneho filmu Pelíšky. Vstup je voľný.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V PILOTOVANÍ VYSOKORÝCHLOSTNÝCH PADÁKOV 2016

ParasutistiOčová – letisko, sobota 30. júl od 9. hod.

Celodenný adrenalínový pretek najrýchlejších parašutistov Slovenska. Canopy piloting – oficiálne medzinárodné pomenovanie tohto typu súťaže zastrešuje mimoriadne atraktívne, miestami až dych-vyrážajúce disciplíny. Je to relatívne nová, moderná parašutistická disciplína, kde sa rýchlosť pristátia športovca rovná takmer 120 km/hod. Počas celého dňa na letisku aj sprievodné podujatia. Vstup je voľný. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v nedeľu. Viac podujatí sa môžete dočítať v článku.

MŇAMOTA V HABAKUKOCH

Donovaly, areál Habakuky, sobota 30. júl o 10.00 hod.

V sobotu vás v Habakukoch čaká Mňamota – súťaž družstiev v príprave a jedení tradičného slovenského jedla, harule. Viac informácií o tomto podujatí nájdete v našom staršom článku…

FA DONOVALY NIGHT RUN

Donovaly, sobota 30. júl o 14. hod.

Presne v polovici prázdnin, 30. júla, sa na Donovaloch s podporou starostu obce pána Miroslava Daňa, Parku Snow Donovaly a Oblastnej organizácie cestovného ruchu stredného Slovenska, uskutoční jedinečné rodinné športové podujatie s názvom Fa Donovaly Night Run. V malebnej prírode stredného Slovenska čaká na všetkých pestrý program plný športu, hier, súťaží a zábavy, ktorý začína už v piatok 29. júla o 14.00 h registráciou, prezentáciou a výdajom štartových balíkov na sobotňajší nočný beh. Ten je v sobotu na programe o 20.00 h. Viac v staršom článku.

NA BADÍNSKYCH VŔŠKACH

Badín – Ihrisko ŠK „Amfiteáter“, sobota 30. júl o 15. hod.

Program podujatia bude bohatý. Na ihrisku vystúpia Hronsecká lipová ratolesť, nasledovať bude otvorenie majstrovstiev vo varení fučky – Hlobánska fučka a mnoho iných vystúpení a sprievodných podujatí. V hlavnom hudobnom programe vystúpia Sendreiovci, FS Jurošík z Michaloviec či SF Stavbár zo Žiliny.

SRF – ŠPAŇ ROCK FEST

Špania Dolina – Klopačka, sobota 30. júl o 17. hod.

Už tretí ročník festivalu rockovej a hardrockovej hudby. Vystúpia Pohoda, FXVF, Seventh Weapon a Kabát Revival. Vstupné sú štyri eurá.

BAŽANT KINEMATOGRAF V BANSKEJ BYSTRICI – WILSONOV

Námestie SNP v Banskej Bystrici, sobota 30. júl o 21.00 hod.

V sobotu pokračujú premietania pod holým nebom na Námestí SNP v Banskej Bystrici jedným z novších slovensko-českých filmov na motívy knihy Michala Hvoreckého. Vstup je voľný.

zamok zvolen sngLETNÉ KINO SNG NA ZVOLENSKOM ZÁMKU – PIESEŇ MORA

SNG Zvolenský zámok, nedeľa 31. júla o 20.00 hod.

Posledné zo série premietaní 4. ročníka Letného kina SNG. Tentokrát v interiéri zámku od ôsmej večer premietnu animovaný film Pieseň mora (Írsko/Dánsko/Belgicko/Luxembursko/Francúzsko, 2014, 94 min.), ktorý bol v roku 2015 nominovaný na Oscara.  Príbeh rozpráva o tom, že v bájnej krajine starých Keltov žije na osamelom majáku otec s dcérou a synom. Život celej rodiny sa obráti hore nohami vo chvíli, keď sa ukáže, že dcérka Saoirse je poslednou z tuleních víl. Jedine ona totiž môže piesňou zachrániť všetky rozprávkové bytosti. Vstupné 3 €.

BAŽANT KINEMATOGRAF V BANSKEJ BYSTRICI – EVA NOVÁ

Námestie SNP v Banskej Bystrici, nedeľa 31. júl o 21.00 hod.

Tretie večerné premietanie na Námestí SNP v Banskej Bystrici predstaví oceňovanú tohtoročnú filmovú novinku Marka Škopa s Emíliou Vášáryovou v hlavnej úlohe. Vstup je voľný.