ZVonline.sk (T. Sitarčík) | 12.5.2017

Tipy na víkend: Galakoncert PinkHarmony, Natur trh a strach i smiech na zámku

Čaká nás slávnostný koncert pri príležitosti 10. výročia škôl športu a umenia PinkHarmony, Jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier, spoločný cyklovýlet a oveľa viac.

SLÁVNOSTNÝ GALAKONCERT

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, Divadelná 3, piatok 12. máj o 18.30 h

Slávnostný koncert pri príležitosti 10. výročia škôl športu a umenia PinkHarmony, v ktorom sa predstavia žiaci a pedagógovia Škôl športu a umenia PinkHarmony, absolventi a hostia: speváčka Sisa Lelkes Sklovská, sólistka opery SND Terézia Babjaková – Kružliaková, Klavírny virtuóz Daniel Buranovský a ďalší. Vstupné 4€.

NOC STRACHU A SMIECHU NA ZVOLENSKOM ZÁMKU

Zámok Zvolen, piatok 12. a sobota 13. mája

Nezabudnuteľné nočné „absurdity“ na Zvolenskom zámku pokračujú aj tento rok. Festival, ktorý organizuje skupina historického šermu Ricasso v spolupráci so skupinou historického hudobno-divadelného združenia Tormen a Divadlom na vysokej nohe, začne už v piatok. Jednotlivé vstupy po oba dni sú naplánované na 19.00, 21.00 a 23.00 h.

Zvolenský zámok čakajú noci strachu a smiechu

NA KOHO TO SLOVO PADNE

Dom Kultúry Podborová, piatok 12. máj o 19.00 h

Jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier postavená na pätici oduševnených výkonov prichádza na naše pódium! Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky sa predstavia v grotesknom príbehu piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti v spoločnosti jedného revolvera. Vstupenky sú vypredané.

NATUR TRH

Park zabudnutých susedov, pred budovou Klemo, sobota 13. máj od 10.00 h

Trh ručne vyrábaných vecičiek. A nie len to. Nájdete tu zdravé, chutné a hlavne domáce dobroty. Postarané bude aj o tých najmenších v tvorivých dielňach, pomaľujeme im tváričky, ručičky a aj mamičky. Vstup voľný.

SPOZNAJME SA NA BICYKLI

Kováčová, Záhrada hostinca Benko, sobota 13. máj o 9.30 h

Spoločný cyklovýlet pre všetkých. Cyklotrasa je vhodná pre trekové a horské bicykle. Štartovné pre dospelého je 2€ a pre deti zdarma. V cene štartovného je nápoj, sladkosť, guľáš a lístok do tomboly.

SLÁVNOSTNÝ DEŇ OBCE HRONSEK

Hronsek, Areál obecného kaštieľa a kultúrneho domu, sobota 13. máj o 11.00 h

Majstrovstvá vo varení pirohov, sokoliarska ukážka, šermiarska scénka, Folklórny súbor Radosť, Folklórna skupina Ľudová hudba Hronsečania a ženská spevácka skupina Ratolesť, Modus Memory Mariána Greksu, country skupina pacipacifik a omnoho viac na čo sa môžete tešiť. Moderátorom podujatia je Daniel Výrostek.

DETSKÁ CYKLISTICKÁ A BEŽECKÁ LIGA

Parkovisko NAY, nedeľa 14. máj o 9.00 h

Podujatie je určené pre deti do 9 rokov, má zábavno – súťažný charakter a je bez štartovných poplatkov.

Fotogaléria