Víkend nám má priniesť prevažné slnečnú oblohu a aj príjemné teploty. .

ŠPANDIV 2016 A MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL OCHOTNÍCKYCH DIVADIEL

Špania Dolina nad Banskou Bystricou, piatok 12. až nedeľa 14. augusta

Medzinárodný festival ochotníckych divadiel Špandiv 2016 v neďalekej Španej Doline. Celovíkendový program je nabitý napríklad aj vystúpením obľúbeného Medzibrodského kočovného divadla, Mestského divadla Trenčín, Záhoráckeho divadla a mnohých iných. Viac informácií o programe v článku na BBonline.sk.

i_3964014CAPALEST V REGIÓNE

Zvolen – Zvolenský zámok, piatok 12. august o 19. hod.

Pozývame na koncert v rámci festivalu Cap à l´Est, ktorý sa uskutoční v piatok na Zvolenskom zámku. Spev Mari Kazué a klavír Patrick Claude Vasori. Vstupné 3 eurá.

BAŽANT KINEMATOGRAF VO ZVOLENE – STRATENÍ V MNÍCHOVE

Zvolen, Námestie SNP, piatok o 21.00 hod.

Prvým premietaním v rámci tohtoročnej návštevy Bažant Kinematografu na zvolenskom námestí bude český film Stratení v Mníchove (2015, 105 min.). Sir „P“ je deväťdesiatročný papagáj sivý, ktorý kedysi patril Édouardovi Daladierovi. Ako živá relikvia Mníchovskej dohody sa ocitá v Prahe, kde ho za dramatických okolností unesie český novinár Pavel (Martin Myšička) a na základe papagájových kontroverzných citácií Daladiera rozpúta medzinárodný škandál. Tým ale príbeh len začína. Film na udeľovaní cien Český lev 2016 získal dve ocenenia (scenár, strih).

OČOVSKÁ FOLKLÓRNA HRUDA

Očová, piatok 12. august, sobota 13. august a nedeľa 14. august

Trinásty ročník prehliadky tradičnej ľudovej kultúry. Príďte si vychutnať tradície a bohatý program. Viac informácií nájdete na stránke obce.

Veterany, stretnutie veteranov a ostatnych motoriek Vlkanova 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.THE GRAND RETROSHOW VÍGĽAŠ 2016

Zámok vo Vígľaši, sobota 13. august od 12. hod.

Concours d´elegance o Cenu majiteľov zámku, retro módna prehliadka, ľudová hudba Ďatelinka, výstava veteránov a občerstvenie s tombolou, to všetko na zámku Vígľaš. Vstupné je päť eur, pre deti do 6 rokov zadarmo, ZŤP a deti do 12 rokov za tri eurá. Viac sa dočítate v článku na ZVonline.sk.

MIČINSKÔ

Horná Mičiná – areál obecného úradu a futbalové ihrisko, sobota 14. august od 16. hod.

Deň obce Horná Mičiná túto sobotu bude programom pripravený aj pre deti. Tešiť sa môžete aj na remeselníkov a dobré jedlo.

kinematografBAŽANT KINEMATOGRAF VO ZVOLENE – KOBRY A UŽOVKY

Zvolen, Námestie SNP, sobota o 21.00 hod.

Sobotňajšie bezplatné premietanie na námestí vo Zvolene prinesie opäť jednu z českých dramatických snímok. Film minulý rok súťažil na MFF Karlove Vary a Kryštof Hádek získal Cenu za mužský herecký výkon. Na udeľovaní výročných cien Český lev 2016 získal šesť ocenení za najlepší hraný film, réžiu, kameru, najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Matěj Hádek), vo vedľajšej úlohe (Kryštof Hádek) a najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Lucie Žáčková).

BAŽANT KINEMATOGRAF VO ZVOLENE – WILSONOV

Zvolen, Námestie SNP, nedeľa o 21.00 hod.

V nedeľu pokračujú premietania pod holým nebom na Námestí SNP jedným z novších slovensko-českých filmov na motívy knihy Michala Hvoreckého. Predstavte si, že v roku 1919 sa mohla Bratislava v povojnovom období z eufórie premenovať podľa Woodrowa Wilsona a zároveň sa snažila oficiálne pripojiť k USA, no počas príprav na osláv k príjazdu prezidenta Wilsona dôjde k podivnej vražde. Miestne policajné orgány si s ňou nevedia rady, a preto z Ameriky prichádza agent Food. Vstup je voľný.