ZVonline.sk (Anna Gudzová) | 7.6.2019

Tipy na víkend: Deň ruží v arborete, veselo na ranči i Korzo na námestí

Predpoveď počasia na druhý júnový víkend sa zdá byť priaznivá a slnečná. Zamknite domy, byty a choďte si užívať!

Piatok 7. jún

Letný Big Air v Kremnici

Kúpalisko, Kremnica – 15:00 h

Snowboarding, freeskiing, wakeboarding, skimboarding, slackline, joga, ekoaktivity, koncerty, skvelé jedlo, detská zóna aj slnko a voda… Toto všetko a vraj ešte viac vás čaká na Letnom Big Air v meste na kremnickom kúpalisku. Začína sa v piatok 7. júna o 15:00 h tréningom jazdcov a končí v nedeľu 9. júna pretekmi na Stand-Up paddleboardoch (od 10:00 h). Na podujatí vystúpia kapely Para, Billy Barman, Hudba z Marsu, Slobodná Európa a ďalšie. Program nájdete na Facebooku.

Alexandrovci a Kristína na amfiteátri

Amfiteáter Paľa Bielika, B. Bystrica – 18:25 h

Známy súbor Alexandrovci oslavuje 90. výročie založenia a tomuto jubileu venuje svoju Alexandrovci European Tour 2019. Jednou z ich zastávok je banskobystrický amfiteáter, kde vystúpia v piatok večer. Na koncerte odznie 24 skladieb, medzi nimi známa Kalinka, Kaťuša, Svjaščennaja vojna, ale aj slávny Montiho čardáš. Nebudú chýbať ani dve skladby v slovenčine. Vo viacerých skladbách sa predstavia aj členovia tanečnej skupiny. Hosťom turné Alexandrovcov na Slovensku je speváčka Kristína. Jej vystúpenie začína o 18:25 h, Alexandrovci nastúpia na pódium o 19:00 h.

Sobota 8. jún

Dni ruží v Arboréte

Arborétum Borová hora, Zvolen – 9:00 h

Ružiam patrí celý tento týždeň v Arboréte Borová hora vo Zvolene. V sobotu a v nedeľu tu môžete krásu ruží obdivovať od 9:00 do 18:00 h, s odborným výkladom o 10:00 a 14:00 h.

Raj, ktorý je naozaj rajom

Vodný raj, Vyhne – 10:00 h

Aj vo Vyhniach sa môžete už túto sobotu okúpať. Tamojší areál Vodný raj si svoj názov skutočne zaslúži. Nachádza sa uprostred nádherných Štiavnických vrchov, na mieste kedysi preslávených kúpeľov, v oblasti známej svojimi liečivými termálnymi prameňmi. Počas víkendov je kúpalisko otvorené od 10:00 do 20:00 h a cez pracovný týždeň od 12:00 do 20:00 h.

Veselo na ranči

Lunterov ranč, Kráľová, Zvolen – 11:00 h

Program osláv sviatku detí na Lunterovom ranči je bohatý a pestrý a… dvojdňový! V sobotu sa začína o 11:00 h a dva razy počas dňa sa uskutoční prehliadka talentov (11:15 a 15:00 h). Deti sa môžu prihlasovať priebežne a za vystúpenie dostanú odmenu. Čakajú ich aj ukážky a aktivity so psíkmi, mini westernové preteky jazdcov z Lunterovho ranča a country bál. V nedeľu to budú opäť prehliadky talentov (10:15, 12:00 a 15:00 h), ale aj cyklodráha a záverečná detská diskotéka. Podujatie sa koná v prírode a deti majú voľný vstup, a už tradične jednu jazdu na koni pre každé dieťa zadarmo! Občerstvenie, samozrejme, nebude chýbať – palacinky, cukrová vata, ovocie, guľáš, kapustnica, nanuky, haruľa, varená kukurica…Kotle a v nich kutle

Kotle a v nich kutle

Futbalové ihrisko, Selce – 12:00 h

Tradičný Kutliarsky deň, v poradí už štrnásty, láka do Seliec nielen držkovým gulášom a inými dobrotami, ale aj bohatým kultúrnym a sprievodným programom. Viac v článku:

Kotle a v nich kutle, muzika, ľudoví remeselníci, gazdovský dvor, sokoliari… V sobotu sa v Selciach bude variť držkový guláš!

Zdola ponickýho mlyna

Poniky – 14:30 h

Ekumenické služby v evanjelickom kostole otvoria v sobotu 23. ročník detského folklórneho festivalu Zdola ponickýho mlyna, ktorý je zároveň stretnutím rodákov a priateľov obce Poniky. Krojovaný sprievod Ponikami a stretnutie rodákov sa začne o 15:15 h, ponúkne pohostenie, ukážky remesiel a výstavu fotografií z predchádzajúcich ročníkov festivalu. Po programe Ej, háje, háje – Turíce v Ponikách (od 16:30 h) prvý deň festivalu ukončí ľudová veselica. V nedeľu festival pokračuje sprievodom detských folklórnych súborov obcou (13:30 h) a vyvrcholí programom Veselo v Ponikách.

Banskobystrický maratón

Europa SC a Štadión SNP, B. Bystrica – 15:00 h

Banskobystrický maratón, jediný večerný maratón v Strednej Európe, privíta v sobotu na svojom 8. ročníku rekordný počet súťažiacich. Čítajte viac na:

Banskobystrický maratón privíta už túto sobotu rekordný počet súťažiacich

Nedeľa 9. jún

Počúvadlo slávi narodeniny

Terasa u Blaškov, Počúvadlo – 10:00 h

Tajch Počúvadlo slávi tento rok 240. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti sa v nedeľu – okrem podujatia Beh za štiavnické tajchy, uskutoční na Terase u Blaškov beseda s Michalom Červeňom, autorom knihy Banskoštiavnická vodohospodárska sústava aj vedomostný kvíz o tajchoch. Do tanca zahrá veselá partička San Borondon Cyclo Fanfaria. Cieľom podujatia je poukázať na potrebu ochrany a zachovania banských tajchov.

Korzo v znamení zvierat

Nám. SNP, Zvolen – 17:00 h

Zvolenské korzo v nedeľu podvečer ovládnu zvieratká. Stretnú sa tu psíčkári a mačičkári, združenia aj organizácie a… bude sa rozdávať láska. V bohatom programe je obľúbená hra psíkov dogfrisbee, canisterapia a záchranárčina so psíkom, psie triky, ukážky poslušnosti, salón pre psíkov – strihanie pazúrikov a čistenie ušiek priamo v info stánku, ale aj hladkací poník, maľovanie na tvár, rozprávka, vystúpenie SZUŠ Simony Riňákovej zo Slatinských Lazov a koncert úspešnej zvolenskej kapely M&J Soul. Podujatie moderuje Janka Hospodárová.

Fotogaléria