Aj predposledný októbrový víkend ponúkne obyvateľkám a obyvateľom Zvolena a jeho okolia pomerne bohatý kultúrno-športový program, vďaka ktorému by si mali prísť na svoje všetky vekové kategórie. Z redakcie vám prinášame tipy na tie najzaujímavejšie podujatia, ktorými si tak môžete spestriť najbližšie hodiny.

Piatok 22. október

Hokejová Tipos extraliga

Zimný štadión Zvolen – 18:00 h

Podarí sa hokejistom Zvolena natiahnuť sériu výhier na päť zápasov? Otázka, na ktorú dajú odpoveď protagonosti piatkového 10. kola Tipos extraligy. Pod Pustý hrad pricestujú hokejisti Dukly Trenčín, čo je vždy zárukou dobrého hokeja. Zvolenskí hokejisti sa síce museli v úvode sezóny vysporiadať s drobnými problémami v kádri, čo sa premietlo do podpisov dvoch nových hráčov. Mužstvo obhajcov titulu tak posilnili v priebehu týždňa Američan Peter Krieger a Fín Ville Leskinen. Pomôžu svojím spoluhráčom už v tomto zápase?

Jazz v srdci Slovenska

Robotnícky dom, Banská Bystrica – 18:00 h

Už 25. ročník tradičného United Europe Jazz Festivalu sa koná v piatok a v sobotu v banskobystrickom Robotníckom dome. Tentoraz v jesennom termíne a bez zahraničnej účasti. Na festivale sa počas dvoch večerov predstaví päť hudobných zoskupení. Moderuje Mariana Kovačechová. Viac o celom podujatí sa dozviete aj na stránke BBonline.sk.

Sobota 23. október

Návšteva Badínskeho pralesa

Badín – 9:00 a 11:00 h

Deň otvorených dverí Badínskeho pralesa, v sobotu 23. októbra, poteší tých 80 záujemcov (dva vstupy po 40 osôb), ktorí sa včas prihlásili. Podľa posledných informácií je už kapacita účastníkov naplnená. Ak by ste však chceli skúsiť šťastie, odchod autobusu z lomu nad Badínom je o 9:00 a 11:00 h.

Po stopách tajomnej „Grgalice“

Parkovisko pred Zimným štadiónom, Zvolen – 10:00 h

V sobotu 23. októbra sa uskutoční beh Zvolenská Grgalica na tratiach o dĺžke 11 km a 24 km. Podujatie je súčasťou Zvolenskej bežeckej ligy a štart je naplánovaný na 10:00 h pre dlhšiu trasu a na 10:30 h pre kratšiu trať. Registrácia prebehne ešte pred začiatkom, preto určite dorazte včas.Propozície a registrácia sú dostupné na tejto stránke. Občianske združenie Cyklo Zvolen vás pozýva na športové podujatie určené pre všetky vekové a výkonnostné kategórie.

Darkness positive / Dissmatik

Wake Up music & art club, Zvolen – 20:00 h

Kapela Darkness positive nedávno vydala album „?“, vďaka ktorému majú v Radio_Head Awards nominácie na album aj skladbu roka. Citeľný je zvukový aj osobnostný posun, ale Šimon Švidraň, Adrián Simonides a Matej Richtarčík stále ostávajú sami sebou. Sú plní humoru, sebairónie, spievajú súčasným jazykom a hrajú jednoducho všetko, čo ich baví. Od metalových riffov až po saxofónové sóla, jazz-funk či reggae. Support im počas večera obstará prievidzská kapela Dissmatik.

Nedeľa 24. október

Nalaďte sa do ružovej

Železničná poliklinika Zvolen – 9:30 h

Október je mesiacom, v ktorom si pripomíname dôležitosť prevencie rakoviny prsníka. Pri tejto príležitosti sa v nedeľu uskutoční vo Zvolene Ružový nordic walking pochod. Povedie od Železničnej polikliniky (štart o 9:30 h) na Pustý hrad. Nalaďte sa do ružovej a podporte Ružový október – mesiac boja proti rakovine prsníka.

Futbalový šláger vo Zvolene

Futbalový štadión Zvolen – 14:00 h

Pod Pustý hrad pricestujú v nedeľu futbalisti z Poltára, ktorým patrí v štvrtoligovej tabuľke tretia priečka. V stretnutí proti predposlednému Zvolenu tak budú veľkým favoritom, no futbalisti MFK vykazujú v ostatnom období nárast formy. V uplynulom kole v podpolianskom derby na ihrisku Detvy navyše neinkasovali, v bráne Zvolena stál pri tom len 18-ročný brankár. Ak futbalisti Zvolena potrebujú podporu, tak to bude určite v tomto zápase.

Rozprávka o Jankovi Hraškovi

Divadlo J. G. Tajovského, Zvolen – 16:00 h

Rozprávkový príbeh o maličkom chlapčiatku a jeho veľkom dobrodružstve. DJGT v spolupráci so Spišským divadlom prináša ďalšiu obľúbenú rozprávku pre najmenších divákov. Príbeh o malom chlapčekovi Jankovi Hraškovi pozná azda každý. V obci menom Hrachovo žili manželia Hraškovci, ktorí veľmi túžili po deťoch. Skúšali už všetko, ale nič nepomáhalo. No jedného dňa sa na nich predsa len usmialo šťastie a sčista-jasna sa u nich zjavil chlapček maličký ako hrášok. Hneď sa aj rozhodol pomôcť mamke a vybral sa odniesť otcovi obed na pole. A tu sa začína dobrodružstvo odvážneho a dobrosrdečného Janka Hraška, ktorý je síce drobný, ale v živote dokáže veľké veci. Posledných pár lístkov je možné „uchmatnúť“ na stránke DJGT.

Taký ne-obyčajný príbeh

Evanjelický kostol, Sliač – 16:00 h

Mestské kultúrne stredisko Sliač pozýva v nedeľu do Evanjelického kostola na poeticko-hudobné pásmo Taký ne-obyčajný príbeh…, venované jednej z najväčších osobností slovenskej literatúry, Jozefovi Gregorovi Tajovskému. Účinkujú herci DJGT vo Zvolene Daniel Výrostek, Dominika Výrostek Misárová, na klavíri hrá Ľubomír Richter. Vstup je voľný.