ZVonline.sk (R. Čabrádiová, FR) | 7.10.2016

Tipy na víkend: Beh na Pustý hrad či aktívna nedeľa na zvolenskom námestí

Druhý októbrový víkend sa už síce bude niesť v znamení ochladenia, no so svetrami a v kabátoch sa ešte stále oplatí zájsť na viaceré podujatia v našom bližšom či vzdialenejšom regióne.

JESEŇ V ARBORÉTE BOROVÁ HORA

Arborétum Borová Hora, piatok 7.10. od 7. – 16. h a sobota 8. október od 9. – 16. h

Príďte si pozrieť farby jesene na drevinách a kvetinách z rôznych kútov sveta. V sobotu o 13.00 h aj s odborným výkladom. Uvidíte ukážky jesenných aranžmánov a môžete získať aj odborné poradenstvo v oblasti záhradníctva a úpravy drevín, ako aj zakúpiť si rozličné dreviny. Vstupné pre dospelých 2 €, zľavnené vstupné 1 €.

NA FARMU HIADLOVSKÝCH ZA VÍNOM

Festival_2014Slovenská Ľupča – mliečna farma Braunvieh, piatok 7. október od 15. hod. a sobota 8. október od 12. hod.

Pozývame na tretí ročník festivalu, ktorý prvýkrát začne priamo na farme. Farma bude obidva dni otvorená až do 21. hod. Témou podujatia budú ,,Živé vína,, to znamená: Pozvaní sú dvadsiati vybraní vinári z celého Slovenska, ktorí túto podmienku spĺňajú. Vstupenka bude obsahovať pohárik, taštičku a degustačné lístky. Gastronómia bude opäť pod taktovkou skvelého šéfkuchára p. Petra Ďurču z TOP restaurant Žilina. Môžete sa tešiť samozrejme na syrečky Hiadlovec- budeme pripravovať Grilovaný Hiadlovec s lekvárom a chlebíkom a v ponuke budú rôzne štádiá zrelosti syra Hiadlovec na syrových tanierikoch k vínku. Viac informácií sa dočítate v článku na BBonline.sk.

PÁN A PANI MORGANOVCI – MANŽELSTVO JE…

Zvolen – Stará Radnica, piatok 7. október o 18.30 hod.

Divadelná komédia Divadla Zelienka s detektívnou zápletkou v podaní divadla Zelienka. Vstupné sú tri eurá.

BARBAKAN FESTIVAL

Banská Bystrica, piatok 7. október až sobota 5. november

Koncerty popredných domácich klubových kapiel, filmové projekcie a prednášky či výtvarné umenie – to všetko sa zmestilo do programu multižánrového festivalu Barbakan, ktorý aj tento rok na jeseň prinesie do Banskej Bystrice o čosi viac kultúry. V piatok festival otvára koncert kapiel Got Blue Balls a Billy Barman v Urban Spote. Čítajte viac na nasledujúcom článku na BBonline.

BEH NA PUSTÝ HRAD

i_4038912Zvolen – Námestie SNP, sobota 8. október o 9. hod.

Pozývame na tradičný Beh na Pustý hrad, ktorý sa uskutoční v sobotu so štartom na Námestí SNP. O 13. hod. na Námestí vystúpi detský folklórny súbor Matičiarik. Parametre trate hlavnej kategórie – dĺžka je 5,8 km a prevýšenie 350 m. Viac informácií nájdete na tejto stránke…

VÝSTAVA BONSAJOV A SUISEKI

Zvolen – Zvolenský zámok, sobota 8. október a nedeľa 9. október

Pozývame na výstavu bonsajov a suiseki, ktorá sa uskutoční na Zvolenskom zámku. Súčasťou budú aj ukážky tvarovania bonsajov.

VÝSTAVA OVOCIA A ZELENINY A PRODUKTOV Z NICH

Badín – bývalá stará škola, sobota 8. október o 13. – 19. hod.

ZO SZZ v Badíne v rámci tejto výstavy pozýva aj na tretí ročník súťaže o najlepší zákusok makový alebo orechový. Vyhodnotí sa súťaž o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší kvetinový balkón alebo priečelie.

JESENNÁ PRECHÁDZKA PARKOM LANICE

Stretnutie pri ihrisku na ul. Štúrova, sobota 8. október o 14.00 hod.

Prechádzka najcennejšími časťami parku spojená s výkladom o minulosti, súčasnosti aj budúcnosti parku v centre Zvolena.

AUTORSKÉ ČÍTANIE S ANASOFT LITEROU A ANTIKVARIÁTOM: IRENA BREŽNÁ

Banská Štiavnica – Antikvariátik, sobota 8. október o 17. hod.

Spisovateľka a novinárka Irena Brežná bude predstavená na diskusii v Antikvariátiku. Podujatie moderuje Zuzana Lukáčová. Vstup voľný.

Regionálne olymp hry 2016-page-001RODINNÁ OLYMPIÁDA V RÁMCI REGIONÁLNYCH OLYMPIJSKÝCH HIER

Zvolen – Námestie SNP, nedeľa 9. september od 9. hod.

OZ Slovenský šport poriada v týchto dňoch vo Zvolene Regionálne olympijské hry. Po piatkovej Olympiáde materských škôl a sobotňajšom Behu na pustý hrad vyvrcholí celé podujatie v nedeľu na Námestí SNP. Od 10. – 12.00 h budú prebiehať športové aktivity pre rodiny s deťmi. O 11.00 h je naplánovaný aj zápas MVK Zvlen – TJ Slávia Svidník a ďalšie podujatia…

OLYMPIÁDA VO VARENÍ A JEDENÍ BRYNDZOVÝCH PIROHOV

Zvolen – Námestie SNP, nedeľa 9. september od 9. hod.

Nultý ročník kulinárskeho podujatia, ktoré usporadúva OZ Slovenský šport a OZ Tradičná chuť regiónov Slovenska. Počas nedele sa maximálne 10 trojčlenných družstiev zúčastní v tuhom boji o pekné ceny. Keďže bryndza je pre náš región príznačná a halušiek sa navarilo všade neúrekom, my sme sa rozhodli pre inú bryndzovú špecialitu a tou sú Bryndzové pirohy. Variť sa budú netradične v kotlíku, slaninka sa bude opekať na dyme z dymovodu.

i_4038884UZAVRETIE CYKLOSEZÓNY

Zvolen – Námestie SNP, nedeľa 9. október o 14. hod.

Pozývame na Uzavretie cyklosezóny, ktorá sa uskutoční v sobotu na Námestí SNP. Súťaže pre deti, trialová show NovoCK Trial, cyklojazda s architektom mesta Petrom Kaššom, Trasa: Námestie SNP- Zvolen Západ – Veľká Stráž.