PR článok | Foto: Halfpoint / Shutterstock.com | 14.5.2020

Tipy, ako zefektívniť prácu v skladoch a vo výrobných halách

Povinnosť zamestnávateľov je vytvoriť zamestnancom ideálne podmienky, či už pracujú vo výrobnej hale, v sklade, či v kanceláriách.

Ak ale chcete zefektívniť prácu konkrétne v skladoch a vo výrobných halách, čo potrebné by ste mali zabezpečiť, aby sa vám to podarilo?

Ochranné pracovné pomôcky vyššej kvality

Zefektívniť prácu v skladoch a výrobných halách dokážete kúpou kvalitnejších ochranných pracovných pomôcok. Ochranné pracovné pomôcky sú pri určitých úkonoch najmä vo výrobných halách veľmi dôležité a poskytnutie nekvalitných pomôcok, ktoré majú chrániť zdravie zamestnanca, by mohlo vážne ohroziť vaše podnikateľské ambície. Ak by ste riskovali zvýšenie rizika pracovných úrazov, pravdepodobne by sa vám mohlo stať, že by ste nemohli obsadiť voľné pozície, na ktoré už dlho hľadáte vhodných uchádzačov. Zlé reči sa rýchlo šíria a navyše ohrozenie zdravia zamestnancov nemá nič s férovým podnikaním.

Poskytnite zamestnancom ochranné prilby, okuliare, rukavice, bundy, či montérky a uvidíte, že práca v skladoch a vo výrobných halách sa zefektívni podobne, ako po kúpe nových zvieracích kliešťov, ktoré umožňujú zvieranie bremien ako napríklad na prevoz bremien válcovitého tvaru naležato.

Kvalitnejšie prídavné zariadenia na vysokozdvižné vozíky

Ak chcete zefektívniť prácu v skladoch a výrobných halách, odporúčame vám investovať do kvalitnejších prídavných zariadení. Ak ale potrebujete prídavné zariadenie len na určitý čas, poprípade nemáte financie na kúpu nových, odporúčame vám zvoliť si prenájom prídavných zariadení. Náklady budú menšie ako pri zakúpení, ponúknu vám možnosť krátkodobého, ale aj dlhodobého zapožičania a máte záruku na celú dobu zapožičania.

Kvalitnejšie prídavné zariadenia na vysokozdvižné vozíky zlepšujú bezpečnosť práce a zaisťujú presnosť a rýchlosť manipulácie.