Od pondelka 1. marca už bude umožnené elektronické objednanie sa na bezplatný antigénový test aj v rámci mobilného odberového miesta Nemocnice AGEL Zvolen. Prostredníctvom objednávkového systému Moje eZdravie bude možné si vybrať z ponúknutých voľných termínov konkrétny deň a čas.

Mobilné odberové miesto (MOM) Nemocnice AGEL Zvolen sa nachádza na Ferienčíkovej ulici vo Zvolene. Odbery sa na tomto MOM realizujú každý deň od pondelka do soboty v čase medzi 8.00 až 16.00 hod.

Elektronické objednanie bude sprístupnené na uvádzanej stránke. Po odoslaní žiadosti príde záujemcovi o bezplatné antigénové testovanie SMS s prideleným COVID-19-PASSOM/presným miestom a časom jeho testovania. Výsledok z testovania sa občan dozvie SMS správou. V prípade pozitívneho výsledku je o ňom informovaný aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Rezort zdravotníctva prosí občanov, aby rešpektovali objednávkové systémy/časenky jednotlivých odberových miest, ktoré slúžia predovšetkým na zabezpečenie väčšieho komfortu a plynulosti odberov. Mobilné odberové miesto na Ferienčíkovej ulici vo Zvolene bude naďalej k dispozícii aj tým občanom, ktorí nebudú objednaní.