Britský reťazec Tesco reaguje na aktuálnu situáciu a rozširuje službu Tesco online nákupov do nových lokalít. Odteraz si potraviny a doplnkový sortiment z pohodlia domova môžu nakúpiť už aj Zvolenčania či obyvatelia neďalekej Banskej Bystrice.

Pri každom doručení produktov samozrejme platia bezpečnostné opatrenia, ktoré chránia  nielen zdravie zákazníkov, ale aj zamestnancov Tesca. ,,Slováci si Tesco online nákupy obľúbili hneď pri spustení v roku 2012, odkedy dostupnosť služby postupne rozširujeme. Rozhodli sme sa pružne zareagovať na aktuálnu mimoriadnu situáciu a pomôcť najnovšie napríklad aj obyvateľom Trenčína, Banskej Bystrice či Zvolena,“ hovorí Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

Tesco online nákupy úspešne fungujú aj v ďalších mestách naprieč Slovenskom vrátane Bratislavy, Nitry, Trnavy, Košíc, Prešova, Žiliny, Martina, Považskej Bystrice a ich okolia. V reakcii na zvýšený dopyt zákazníkov Tesco v týchto lokalitách počas apríla posilnilo dostupnosť služby o 40 % vďaka novým časovým úsekom, ktoré si môže zákazník vybrať na dodanie svojho nákupu.

Suma za doručenie potravín či iného sortimentu sa pohybuje od 1,59 do 4,49 € v závislosti od vybraného času dovozu. Ceny všetkých tovarov sú rovnaké ako v hypermarketoch Tesco v deň dodania. Zákazníci si môžu svoje nakupovanie ešte viac uľahčiť, a to vytvorením nákupných zoznamov cez webstránku alebo aplikáciu vo svojich smartfónoch.