Terasové dosky sú veľmi vyhľadávanou komoditou, pretože veľmi rýchlo a jednoducho vytvoria upravený a príjemný exteriérový priestor. Navyše sú robené z veľmi odolného materiálu, vďaka čomu sú vhodné priamo do exteriéru.

Dajú sa zohnať v širokom spektre prevedení a materiálového zloženia, vďaka čomu si každý zákazník môže vybrať tie svoje ideálne. Medzi populárne patria napríklad terasové dosky z WPC alebo GCC. Čo sú to GCC terasové dosky a na čo ich môžete využiť?

GCC terasové dosky – základné informácie

GCC alebo German Compact Composit je materiál vyrobený z drevo-polyméru. Jeho základ tvoria drevné vlákna, ktoré sa pomocou komplexného výrobného procesu dopĺňajú o ekologické prísady a polyméry. GCC, už ako samotný názov napovedá, patrí medzi materiály vyrobené v Nemecku. Vďaka tomu, že tento materiál spája vlastnosti prírodných, ale aj syntetických produktov, tak sa teší množstvu benefitov. Aké sú to?

Výhody materiálu GCC

Medzi výhody materiálu GCC patrí jeho odolnosť, vysoká nosnosť a ľahká obrábateľnosť. Rovnako je príjemný aj pre bosé nohy a charakteristický je aj prirodzený vývoj farieb. Produkty z týchto materiálov sa snažia imitovať drevo, aby tak docielili nadčasový vzhľad, pričom prímes syntetiky zlepšuje vlastnosti konečného materiálu. Najčastejším spôsobom použitia sú terasové dosky, ktoré sa tešia veľkej popularite.

Skvelý produkt predstavujú WPC DECK® woodbe terasové dosky GCC. Tieto terasové dosky sú takmer na nerozoznanie od klasického dreva, pričom si vyžadujú minimálnu údržbu. Povrch je leštený z obidvoch strán a pri výbere je možné siahnuť až po troch rôznych farebných prevedeniach. Ak sa staráte o životné prostredie, výhodu predstavuje aj, že materiál je recyklovateľný a dajú sa z neho vyrobiť ďalšie produkty.

GCC a WPC patria medzi novodobé materiály, ktoré majú skvelé vlastnosti na bežné používanie. Aj z tohto hľadiska sa spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na ich výrobu obracajú na prírodu. Napríklad WPC DECK používa pri výrobe drevo, ktoré je 100% udržateľné a pochádza z domácich lesných hospodárstiev. Jeho vlastnosti sú potom upravené inovatívnymi vlastnosťami pre docielenie dlhej životnosti vo vašom príbytku.