Tanečná škola Wanted začala písať svoju históriu v roku 2006, keď ju vo Zvolene založil známy tanečník Štefan Chlebo. O rok neskôr sa pôsobisko wanteďákov rozrástlo o mesto Lučenec. Následne sa táto tanečná škola začala spájať aj s mestom Žiar nad Hronom.

TŠ Wanted sa intenzívne venuje najmä deťom a mládeži vo veku od šesť do dvadsať rokov. Okrem pravidelnej voľnočasovej záujmovej činnosti ponúka tým súťaživejším aj možnosť reprezentovať mesto Zvolen či rovno celé Slovensko na viacerých súťažiach slovenského i medzinárodného charakteru pod záštitou Slovenského zväzu tanečného športu sekcii IDO.

Na svojom konte má už mnoho prvenstiev z regionálnych, krajských, celoslovenských súťaží a aj finálové priečky z Majstrovstiev Sveta, či Európy v hip hope. Od roku 2006 sa stalo členom TŠ Wanted už 1 337 detí. V školskom roku 2020/2021 ju navštevovalo 164 aktívnych členov v mestách Zvolen a Lučenec.

Tradícia a silná základňa členov Wanted potvrdili, že tanečná wanted rodina, ako sa familiárne nazývajú jej členovia, je pripravená zdolávať aj náročnejšie výzvy. Takou bolo napríklad sedem mesačné COVID obdobie, kedy sa tréningy presunuli do online priestoru a tanečníci pokračovali v sťažených podmienkach v domácom prostredí na základe tréningových plánov, video manuálov a online konzultácií.

„Za pomoci rodičov sme spoločne prekonali túto výzvu a všetkých nás to zocelilo a stmelilo ešte viac, vďaka čomu sme mohli pripraviť veľkú oslavu nášho 15. výročia,“ konštatuje Štefan Chlebo, tréner a zakladateľ Tanečnej školy Wanted Štefan Chlebo. Takmer 130 minútový Galaprogram sa odohral začiatkom júla v Kine Podborová, samozrejme s podporou Mesta Zvolen a Mesta Lučenec.

Slávnostne ho otvorila príhovorom zvolenská primátorka Lenka Balkovičová. Celým programom, v ktorom účinkovalo takmer 110 tanečníkov všetkých vekových a výkonnostných kategórií, sprevádzal moderátor Richard Sanitra. Dynamický tanečný program bol zároveň obohatený i o vzácnych hostí, ktorými boli napríklad raper Kelso či hudobná skupina Michalea & band. Vrcholom večera bolo vystúpenie všetkých tanečníkov s rapermi Napoleon & Vasil.

ZOSTRIH Z GALAPROGRAMU „AFTERMOVIE“