Tohtoročné divadelné prázdniny sa čoskoro končia a Divadlo JGT vo Zvolene začne svoju tento rok už 63. sezónu. Slávnostné otvorenie sezóny bude spojené s vyhlásením výsledkov diváckej ankety MOTÝĽ 2011. Galavečer sa uskutoční v pondelok 12. septembra o 18:30. Vstup na podujatie bude stáť symbolické 1€.

Okrem vyhlásenia víťazov bude udelené aj ocenenie Čestný MOTÝĽ za celoživotný prínos pre divadlo JGT. Ocenenie získava dlhoročný protagonista DJGT Mikuláš Onufrák, ktorý v septembri oslávi životné jubileum 70 rokov a dlhoročný herec DJGT Ján Selecký, ktorý na konci uplynulej sezóny odišiel do dôchodku a v divadle bude pôsobiť ako hosť. Udelená bude tiež Cena Čestný MOTÝĽ zákulisia. Poputuje do rúk osvetľovača Ondreja Kminiaka, ktorý pôsobil vo zvolenskom divadle 43 rokov. Zaujímavé ceny získajú tiež niekoľkí vyžrebovaní diváci z radov hlasujúcich.

Nová sezóna opäť prinesie pestrú ponuku titulov a podujatí pre široké spektrum divákov. Prvou premiérou bude rozprávková inscenácia Betlehem, ktorej premiéra bude 19. novembra súčasťou podujatia Noc divadiel.

Prvým divadelným predstavením v sezóne bude komédia Traja muži na nesprávnej adrese. V septembri zaradilo divadlo do svojho programu samé známe inscenácie, medzi nimi aj rozprávku pre deti s názvom Snehulienka a sedem trpaslíkov. Ponuku predstavení malo obohatiť aj vystúpenie Slovenského vojvodinského divadla s titulom Maratón. Toto predstavenie bolo však z organizačných dôvodov spomínaného divadla zrušené. S novou sezónou má divadlo pripravené aj nové inscenácie. Na prvú premiéru si však musíte počkať do novembra, kedy je naplánované uvedenie rozprávkovej inscenácie Betlehem.

Bližšie informácie o divadle ako aj podrobný program na mesiac september nájdete TU.