kinostarNový pohľad na legendárnu postavu britskej mytológie, ale aj romantické fantasy Pád. To sú tohtotýždňové novinky zvolenského Kina Star.

Kino vo Zvolenskej Európe ponúka ďalej aj animovanú komédiu Baby šéf či Cuky Luky Film. Pozrieť si môžete stále aj akčné marvelovské sci-fi Strážcovia Galaxie 2. V nedeľu popoludní si môžete navyše zájsť aj na animák Divoké vlny 2 či dobrodružnú drámu Chatrč. Milovníkov trilerov a sci-fi poteší už v stredu predpremiéra nového filmu Ridleyho  Scotta – Votrelec: Covenant.

Kráľ Artuš: Legenda o meči

Uznávaný anglický režisér a scenárista Guy Ritchie (Zbaľ prachy a vypadni!, Sherlock Holmes, Krycie meno: U.N.C.L.E.) prináša svoj originálny pohľad na klasickú legendu o kráľovi Artušovi a čarovnom meči. V hlavných úlohách uvidíte Charlie Hunnama (Chladnokrvný, Ohnivý kruh, Purpurový vrch), Jude Lawa (Moje čučoriedkové noci, Sherlock Holmes, Anna Karenina, Grandhotel Budapest, Špión, seriál Mladý pápež), Àstrid Bergès-Frisbey, Djimon Hounsou či Erica Banu. V malej vedľajšej úlohe si ale zahrala napríklad aj britská futbalová legenda David Beckham.

Keď mladému Artušovi (Ch. Hunnam) zavraždia otca, vlády a anglickej koruny sa ujme jeho strýko (J. Law). Artuš príde o detstvo i vlastnú identitu, až kým nenarazí na čarovný meč Excalibur. V okamihu, keď ho ako vyvolený vytiahne zo skaly, obráti sa mu život hore nohami. Donútený uznať svoju pravú identitu (následník trónu), musí začať bojovať nielen za seba.

Pád

Luci je poslaná do internátnej školy pre problémovú mládež. Bola totiž obvinená z podpaľačstva, počas ktorého zomrel mladý chlapec. V škole plnej zvláštnych spolužiakov stretáva záhadného a odťažitého Daniela, ktorí s ňou ale nechce mať nič spoločného a až podozrivo sa jej vyhýba. Luci sa snaží zistiť jeho tajomstvo stoj čo stoj. Nielenže, že ju Daniel silne priťahuje, ale má pri ňom pocit niečoho veľmi povedomého. Ako by ho poznala už tisíc rokov…

Predpremiéra – Votrelec: Covenant

Streda 17. mája o 21.00 h

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott (Blade Runner, Gladiátor, Marťan) vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idylickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo.

Aktuálny program KinoStar Zvolen si môžete pozrieť na internetovej stránke kina aktuálne informácie, ale aj ďalšie súťaže nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.

Súťaž o voľné lístky do Kino Star Zvolen

V spolupráci s KinoStar Zvolen sme na portáli ZVonline.sk pripravili filmovú súťaž. Jedného z vás potešia dva voľné lístky na ľubovoľné premietanie. Šťastie sa možno usmeje aj na vás, ak do utorka 16. mája vyplníte náš súťažný formulár.

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Kristína Jamrichová.