Videli ste už v obchode román Žila som v zlatej klietke? Tak možno neviete, že ho napísala autorka, ktorá býva u nás, vo Zvolene. „Už v detstve som mala bohatú fantáziu a všetky situácie, ktoré sa udiali v mojom okolí, som v mysli spracúvala na svoj vlastný film,“ hovorí autorka knihy Žila som v zlatej klietke Lucia Božiková.

Zila som v zlatej klietke V2_TITULKAPriblížte nám, o čom je váš román.

Kniha je o neľahkom osude ženy, ktorá svoju dušu zapredala najväčšiemu nepriateľovi svojho života. Nemá vlastný názor, žiadne sebavedomie, ale za to hriešne drahého tátoša v garáži a bezduché šperky vo vitríne. Nežije, iba prežíva. Pozná len zvrátené hodnoty života, v kútiku duše však túži po ozajstnej láske. Či sa jej podarí prekročiť svoj tieň, nech posúdi každý čitateľ sám. Moja prvotina je určená každej vekovej kategórii, obzvlášť ženám, ktoré majú rady napínavé príbehy, od začiatku až do konca poprepletané rôznorodými emóciami. Nechýba láska, násilie, sex a nič nie je také, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Prečo ste siahli práve po takejto téme? Inšpirovali ste sa aj v realite?

Príbeh je inšpirovaný udalosťami z rôznorodého okolia. Ženami, ktoré spadli na samé dno a vždy bol ich spoločným menovateľom majetný chlap. Dolu klobúk pred každou, ktorá vztýčila hlavu a dokázala žiť svoj vlastný život, bez závislosti od materiálnych vecí – lebo táto závislosť je mimoriadne nákazlivá.

Kto prvý čítal vašu knihu, keď ste ju dokončili? Ako dlho ste knihu písali?

Nerada dávam čítať „surový materiál“ členom mojej rodiny. Poslala som ho kamarátke editorke, ktorá skonštatovala, že ho môžem posunúť ďalej. A tak sa dostal do vydavateľstva Motýľ, kde ho ako prvý v celom rozsahu čítal vydavateľ – pán Kocian. Knihu som písala v zimnom období, približne tri mesiace a dokončila som ju v marci tohto roka.

Lucia BozikovaPrežívali ste dej spolu s hlavnou hrdinkou?

Samozrejme, každú jednu emóciu. (úsmev)

Máte dcérku, vediete ju k čítaniu, ku knižkám?

Od útleho veku ju obaja s manželom vedieme k literatúre. Súčasné rozprávkové knihy nie sú ako z nášho detstva, z toho dôvodu siahame po starých knihách. Svoju prvú knihu s názvom Môj Macík zdedila po mne.

Chystáte aj ďalšiu knižku?

Mám v hlave niekoľko nápadov, ale počkám si na pochmúrne zimné mesiace, ktoré sú ideálne na to, aby som mohla dať svoje myšlienky na „papier.“

Čo robievate, keď práve nepíšete?

Čím som staršia, tým radšej relaxujem v prírode a pri koňoch. Všetok voľný čas trávim s rodinou a keď si ukrojím pre seba, siahnem po knihe, či dobrom filme. Milujem Sicíliu a kultový film Krstný otec.

Súťaž: Hrajte o knihu Žila som v zlatej klietke!

Zaujímavú knižku, ktorú sme vám predstavili v predchádzajúcom článku môžete s našim portálom aj vyhrať. Stačí odpovedať na otázku: z ktorého mesta je autorka knihy Žila som v zlatej klietke Lucia Božiková? Do súťaže sa môžete zapojiť do piatka 3.10.2014 12.00 h. Víťaza budeme kontaktovať e-mailom.

[contact-form 5 „sutaz kniha motyl“]