Máte radi výnimočnú hudbu a jej mimoriadne filmové obrazy? Ak áno, filmová prednáška Petra Konečného je pre vás to správne podujatie. Uskutoční sa v piatok, 26. júla na Zvolenskom zámku so začiatkom o 21.00 hod.

Poznáte tie zimomriavky z úžasnej symbiózy hudby a obrazu? Keď médium vytvára dokonalý pocit naplnenia. Pre príbehový videoklip je špecifické určité napätie vo vzťahu hudobnej a obrazovej zložky, ktoré výstižným spôsobom formuloval Joseph Vogel.

„Hudba má oberať obraz o zvuk, zatiaľ čo vnímaný zvuk je vlastne bez obrazu. Princíp videoklipu, teda počúvanie hudby a vnímanie obrazu vyviera z akejsi fundamentálnej negácie sveta. To, čo vidím, nie je to, čo počujem. To, čo počujem, nezodpovedá obrazu. Takže tam žiadny svet nie je. Pretože ak nepočujem to, čo vidím, nemôžem rozoznávať veci. Vidím a počujem rozličné veci.“

Celým večerom bude sprevádzať Peter Konečný, ktorý od roku 2000 intenzívne publikuje v niekoľkých printových a elektronických médiách. Je šéfredaktorom a zakladateľom najčítanejšieho a najstaršieho slovenského špecializovaného filmového portálu Kinema.sk, ale tiež aj tvorcom a spolupracovníkom niekoľkých filmových festivalov a prehliadok.

Okrem iného pôsobí aktívne v marketingovej a dramaturgickej oblasti najstaršieho kina na Slovensku – Mladosť. Dlhoročne spolupracuje s rádiom FM a rádiom Slovensko a vytvára aj internetovú reláciu Screener pre denník SME. Aktuálne prednáša po celom Slovensku a venuje sa aj prednáškam pre stredné a vysoké školy.

Súťaž!

Vstupenky na prednášku budú v predaji v deň podujatia od 20.00 hod, pri vstupe na Zvolenský zámok. V prípade záujmu si ich môžete rezervovať na mailovej adrese stanislava.kocisova@sng.sk alebo na telefónnom čísle 045/24 53 001. Rezervované vstupenky je potrebné vyzdvihnúť si najneskôr tridsať minút pred začiatkom prednášky.

Skúsiť však môžete aj svoje šťastie. Stačí navštíviť Facebook ZVonline.sk a zapojiť sa tam do našej súťaže pod príspevkom. Jeden z vás tak môže vyhrať dva lístky na Večer najlepších svetových videoklipov s Petrom Konečným. Súťaž potrvá do 24. júla.

https://www.facebook.com/ZVonline/posts/3510959348940597