ZVonline.sk (F. Roháček) | 29.9.2016

Súťaž: Marks predstavil ďalší klip zo svojho Kontrastu, album je v predaji

Mladý raper zo Zvolena – Marks, respektíve Marko Parničan (19), pokračuje v predstavovaní videoklipov svojho druhého albumu Kontrast. Ten zároveň na začiatku septembra už aj oficiálne uzrel svetlo sveta.

marks-ok

Snímka z nového videoklipu ku skladbe OK.

Pre album Kontrast, na ktorého skladbách Marks zachytáva vývoj človeka a ľudské hodnoty, je okrem rozličných tém týkajúcich sa rozličných životných postojov, príznačné aj striedanie rozličných žánrov a spôsobov prístupu k rapu a samotnej hudbe. O zvukovú stránku albumu sa postaral Tomáš „Niro“ Tŕkal (The Sound Of TNT) a vizuálnu stránku zastrešuje už spomenutý Robo Bošeľa (Môlča records). „Zaujímavosťou je, že zatiaľ sa na tomto albume a prvej polovici klipov podieľalo vyše sto ľudí,“ dodáva Marko. Všetky klipy k albumu v slede jeho príbehu si môžete pozrieť na youtube.

Prvý videoklip k novému CD predstavil Marks ešte v marci tohto roku. Klipy vznikali aj v našom regióne, nájdete v nich aj lokality vo Zvolene a Banskej Bystrici, no natáčalo sa na viacerých miestach na Slovensku i v Českej republike. Aj keď samotný album je už v predaji prostredníctvom internetu, zverejňovanie videoklipov bude pokračovať ďalej. A to postupne až do februára budúceho roka.

Aktuálne vyšiel už deviaty videoklip k albumu Kontrast, konkrétne ku skladbe OK. „Je začiatkom tretej, pozitívnej fázy a album sa dostáva do svojej druhej polovice. Skladba je z časti dosť osobná, z časti aj dosť melancholická, no v svojej hlavnej podstate prevažuje vyrovnanosť a pokoj,“ vysvetľuje Marks. „Hovorí o situácii, kedy človek nájde svoj vnútorný pokoj a vyrovná sa aj s nie najpríjemnejšou minulosťou,“ dodáva mladý raper, ktorý má skladbu už zhruba rok zaradenú aj v koncertnom repertoári. Videoklip sa tentokrát natáčal na Štrbskom plese.

Súťaž: Vyhrajte album Kontrast

Druhý album rapera Marksa Kontrast, ktorý uzrel svetlo sveta len na začiatku septembra, môžete prostredníctvom portálu ZVonline.sk aj vyhrať. Stačí sa do stredy 5. októbra zapojiť do našej súťaže, v ktorej sa Vás pýtame: Koľko skladieb celkom sa nachádza na albume Kontrast?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Natália Hanusová.