SMRTONOSNÁ PASCA 5: OPÄŤ V AKCII 2D+4D

Aký otec, taký syn…

smrtonosna_pasca_5Bruce Willis sa v skvelej forme vracia so svojou najslávnejšou filmovou rolou – ako nezničiteľný policajný detektív John McClane. Tentoraz prichádza do Moskvy, aby tu našiel svojho syna Jacka, ktorý sa mu takpovediac odcudzil. Johna však čaká prekvapenie, keď zistí, že hoci ich vzťah otec – syn má od ideálu dosť ďaleko, jablko nepadlo ďaleko od stromu. Jack totiž v Moskve pôsobí ako tajný agent, chrániaci informátora z radov vlády – Komarovova. Otec a syn McClaneovci sú nútení prekonať osob­né nezhody a nasadiť vlastné krky, aby dostali Komarovova do bezpečia a odvrátili hrozbu katastrofálneho zločinu na bezútešnom mieste našej planéty – v Černobyle. Do hry tak vstupuje obchod s plutóniom, ruskí oli­garchovia, brutálne moskovské podsvetie a tiež rôzne predstavy Johna a Jacka McClaneovcov ako za týchto okolností presadiť zákon. Navyše sa Jack McClane ako tajný agent v Moskve výborne vyzná aj dohovorí, naopak John je úplne stratený. A to mu na dobrej nálade rozhodne nepridáva…

Akčný thriller, USA 2013

Hrajú: Bruce Willis, Jai Courtney, Rytmus, Roman Luknár

 

NA ŠROT (21 & over)

nasrotScenáristi VO ŠTVORICI PO OPICI 1 a 2 sú späť s ďalšou vydarenou komédiou.

Jeff má práve 21 a plnoletosť sa musí poriadne osláviť. Opiť sa na šrot sa však neodporúča noc pred najväčšou skúškou na medicíne.

Komédia, USA 2013

Hrajú: Miles Teller, Sarah Wright

 

CESTA DO KRAJINY OZ 3D (OZ: The Great and Powerful)

Veľkolepá výprava do krajiny bezhraničnej fantázie od režiséra Spidermana a producenta Alice v Krajine zázrakov…

cesta_do_krajiny_oz_8Nápaditý príbeh privádza na scénu Oscara Diggsa, druhoradého cirkusového mága s pochybnou morálkou, ktorý sa dostáva z prašného Kansasu do živelnej krajiny Oz. Oscar si myslí, že tam vyhral jackpot – sláva a peniaze sa tu dajú získať veľmi ľahko – ale len do doby, než stretne tri čarodejnice, Theodoru, Evanoru a Glindu, ktoré nie sú tak celkom presvedčené o tom, že je veľký čarodejník, na ktorého všetci čakali. Nedobrovoľne vtiahnutý do problémov, ktorým čelí krajina Oz a jej obyvatelia, musí Oscar prísť na to, kto je dobrý a kto zlý. Najlepšie ešte predtým než bude neskoro. S využitím magických umení, ilúzií a vynaliezavosti – a so štipkou čarodejníctva – sa Oscar nezmení len na veľkého a silného mága, ale aj na lepšieho človeka.

Fantasy, USA 2013

Hrajú: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz

JANKO A MARIENKA – LOVCI ČARODEJNÍC 3D + 4D

„Dvojka“ Perníkovej chalúpky je bez debaty najoriginálnejším filmovým pokračovaním roka.

janicko_a_marienka_1Ak ste ako malí túto klasickú rozprávku nepočuli, tvorcovia vám ju v priebehu úvodných titulkov pre istotu vyrozprávajú. Potom sa však už ide rovno na vec. Ocitáme sa v typickom stredovekom mestečku, ktoré sužujú zvyčajné dobové problémy, vrátane únosov miestnych detí, ktoré vraj majú na svedomí čarodejnice bývajúce v okolitých hlbokých lesoch. Tunajší ochranca zákona síce tvrdí, že na to stačí sám, ale očividne klame až sa práši. Starosta preto pozve na záchrannú misiu dve celebrity, legendárnych lovcov čarodejníc Janíčka a Marienku. Súrodenci sa pustia po stopách únoscov s vervou sebe vlastnou a ich práca čoskoro začne prinášať výsledky. Bohužiaľ iné, než aké by si priali. Zistia totiž, že proti nim stoja sily mnohokrát mocnejšie než všetko, čomu museli dosiaľ čeliť. Napriek Janíčkovej cukrovke (ako malý sa raz prejedol perníkov, chudáčik!) a Marienkinmu kostlivcovi v skrini, o ktorom sa nepatrí hovoriť, sa pustia do boja proti mocnej presile, ale či sa aj tentoraz dočkajú šťastného konca, je vo hviezdach.

Akčná fantasy komédia, USA 2013

Hrajú: Jeremy Renner, Gemma Arterton

BABOVŘESKY

BabovreskyLetná komédia jedinečného Zdenka Trošky voľne nadväzuje na jeho legendárnu sériu Slunce, seno… akurát Hoštice vymeníme za dedinu Babovřesky, prenesieme sa o mnoho rokov dopredu, nebude chýbať svojský starosta s ešte svojskejšími príbuznými, miestne „univerzálne“ klebetnice a samozrejme skupinka zbožných žien, ktoré obklopujú nového tunajšieho „velebníčka“. A keď vám prezradíme, že má len 30, svalnaté telo a meno „Šoustal“ – je jasné, že o zábavu a komické situácie v tejto komédii nebude núdza…

Komédia, ČR 2013

Hrajú: Veronika Žilková, Lukáš Langmajer, Miro Noga, Lucie Vondráčková, Lucie Bílá

Hrajte o voľné lístky do kina!

Víťazmi súťaže sa stali Renáta Prokopová, Peter Kakula a Filip Urban. Lístky im prídu poštou.