TERAPIA LÁSKOU (Silver Linings Playbook)

Hviezda kinohitu Vo štvorici po opici Bradley Cooper prichádza vo svojej najnovšej komédii.

terapia_laskou_2Život ide málokedy podľa plánu… Pat Solitano stratil všetko – dom, prácu i manželku. Po ôsmych mesiacoch strávených v psychiatrickej liečebni sa ocitá v spoločnej domácnosti s matkou a otcom. Pat je rozhodnutý začať odznova, myslieť pozitívne a získať späť svoju manželku, aj napriek dramatickým udalostiam, ktoré predchádzali ich rozchodu. Jediné, po čom túžia jeho rodičia je, aby sa čo najskôr postavil na vlastné nohy a spoločne mohli fandiť ich obľúbenému futbalového tímu Philadelphia Eagles. Keď Pat stretne Tiffany, atraktívnu ženu s neľahkým životom, všetko sa skomplikuje. Pomôže mu nadviazať kontakt s manželkou, avšak má jednu podmienku, ktorú musí Pat splniť. Obaja nakoniec dosiahnu svoje, no medzičasom vznikne medzi nimi nečakané puto.

Komédia, USA 2012

Hrajú: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

 

NÁDHERNÉ BYTOSTI (Beautiful Creatures)

nadherne_bytosti_3Ethan je životný smoliar. Po predčasnej maminej smrti de facto prišiel aj o otca, pretože ten sa utápa v žiali a syn pre neho prestal existovať. Navyše žije v zapadákove menom Gatlin County, kde je jeden deň ako druhý a všetky nesmierne ubíjajúce. K zásadnej zmene Ethanovho pohľadu dôjde vďaka novej spolužiačke, krásnej a tajomnej černovláske Lene Duchannesovej. Ethana na nej najviac fascinuje asi to, že ju pozná, pretože sa mu opakovane zjavovala v snoch. Lena to v Gatline nebude mať ľahké, pretože na každého „cudzinca“ sa miestni dívajú cez prsty. A pretože je Lena neter miestneho čudáka Macona Ravenwooda, je nenávisť tunajších ľudí priam hmatateľná. Dievčina si z nevraživosti domácich nič nerobí, pretože má oveľa väčšie trápenie. Ona aj jej príbuzní sú Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnosťami. Nad Lenou však visí temné prekliatie a jej ostáva už iba sedemdesiatpäť dní do chvíle, ktorá rozhodne o jej osude: Buď bude dostatočne silná a jej moc sa pridá na stranu dobra, alebo ju pohltia sily temnoty a ona sa stane kňažkou zla ako jej matka Sarafine. V zúfalej situácii nájde pomoc tam, kde by ju asi nečakala. U smrteľníka menom Ethan, ktorý je ochotný ju brániť, aj keby mal kvôli tomu položiť vlastný život. Môže sila lásky odolať mocnej mágii, ktorá nad nimi oboma krúži?

Fantasy thriller, USA 2013

Hrajú: Emma Thompson, Jeremy Irons

 

LET (Flight)

Oscarový režisér Forresta Gumpa a Stroskotanca natočil jeden z najprovokatívnejších filmov roka.

flightKapitán Whip Whitaker je ostrieľaný pilot, ktorému ani najprudšia turbulencia nestojí ani len za zvýšenie hlasu či adrenalínu v krvi. Keď počas rutinného letu ním pilotované dopravné lietadlo vletí do mohutnej búrky, chladnokrvne ho vyvedie do bezpečia, za čo si vyslúži potlesk 96 cestujúcich a šiestich členov posádky. Radosť je predčasná, lietadlu postupne začnú vynechávať funkcie, je čím ďalej neovládateľnejšie a Whip sa odhodlá na šialený čin – otočí ho hore nohami, čo ho má dlhšie udržať vo vzduchu, a medzičasom sa pokúsi nájsť čo najvhodnejšie miesto na pristátie. Pred rovným pásom lúky ho znova otočí a v dvestokilometrovej rýchlosti dosadne na zem. Ako zázrakom prežije 96 ľudí. Keď sa Whip neskôr prebudí v nemocnici, dozvie sa, že sa stal národným hrdinom. Zbožňovanie má však krátke trvanie – len do chvíle, než padne kľúčová otázka: Čo robil kapitán pred osudným letom? V tej chvíli pre neho začína nový boj. Boj, ktorý napokon bude ťažší než ten, ktorý zviedol so živlami a neovládateľným lietadlom.

Thriller, USA 2012

Hrajú: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman

Hrajte o voľné lístky do kina!

Multikino Europa Cinemas vám v spolupráci s portálom ZVonline.sk prináša súťaž o voľné lístky na ľubovoľné predstavenia vo zvolenskom multikine. Hrajte o dve voľné vstupenky na ľubovoľný film. Ak chcete byť zaradení do žrebovania, stačí do nedele 17. februára 12.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá znie: Kto je režisérom filmu Let?

 

[contact-form 3 „Europa Cinemas“]