Jarné prázdniny sú za nami a letné priďaleko. Počasie je čoraz častejšie príjemné a láka nás von. Čo však s deťmi robiť počas jarných upršaných dní? Prinášame vám zopár nápadov ako deti doma zabaviť.

Precvičovanie cudzieho jazyka

Cudzie jazyky sú dnes veľmi dôležité a nevyhnutné. Výučba v škole však býva často nepodnetná a nedostatočná. Ak sa vaše deti doma nudia, čas im zmysluplne a zábavne môžu vyplniť hodiny cudzieho jazyka. Kvalitné jazykové školy dnes ponúkajú aj výučbu online. Nikdy nebolo jednoduchšie učiť sa cudzie jazyky. Prihláste deti na doučovanie anglického jazyka alebo doučovanie nemčiny. Skúsení lektori s vašimi deťmi prejdú nie len konverzáciu, ale aj gramatiku a naučia sa s deťmi mnoho nových slovíčok, a to všetko z pohodlia domova. Okrem vyplnenia času, tak deťom pomôžete aj do zvyšku školského roka. Širokú ponuku jazykových kurzov, ako pre deti, tak aj dospelých, nájdete na na stránkach jazykovej školy Volis Academy.

Spoločenské hry a puzzle

Oprášte staré spoločenské hry a puzzle. Ukážte deťom, že zabaviť sa dá aj inak ako na telefóne. Možno sa budú spočiatku sťažovať, ale uvidíte, že klasické spoločenské hry ich veľmi rýchlo pohltia a zabavia ako deti, tak aj zvyšok rodiny.

Dramatické čítanie

Aktivita vhodná pre hravé duše. Vyberte nejakú knihu, prípadne nechajte výber na deti a spoločne si nacvičte zaujímavú zápletku literárnych postáv. Použite šatník a pripravte si kostýmy. Využite svoju fantáziu, kreativitu a zinscenujte scénu ako v kine. Ak sú vaše deti vo veku, kedy sa už učia cudzie jazyky, výzvou pre vás môže byť scéna v angličtine, nemčine či inom jazyku, ktorý ovládajú. Zostáva už len svojou scénkou pobaviť zvyšok rodiny.

Dream board

Použite staré noviny a časopisy, povedzte deťom, aby z nich povystrihovali rôzne slová alebo obrázky, ktoré predstavujú ich sny a plány. Všetky výstrižky nalepte na veľké plátno alebo výkres a vytvorte tzv. dream board, ktorý vám bude pripomínať, aké sú vaše spoločné, sny a plány a na čo sa môžete tešiť do budúcnosti.

Veríme, že sme vám pomohli načerpať inšpiráciu a prajeme veľa zábavy s vašimi deťmi.