Filip Urban, foto:sportige.com | 27.2.2011

Stop pre Polášeka

Deblový pár v zložení Filip Polášek, Travis Parrott zaváhali na dobre obsadenom antukovom turnaji ATP World Tour 500 Obierto Mexicano Telcel v Acapulcu, keď sa im nepodarilo prekročiť brány semifinále. Ich premožiteľmi sa stal vo veľmi vyrovnanom zápase nenasadený rumunský pár Victor Hanscu, Horia Tecau, ktorý ich zdolal za 77 minút pomerom 3:6, 6:3, 10:4.

Polášekovi pribudne do rebríčka 180 bodov a spolu s Parrottom si prerozdelia prémiu vo výške 17.400 USD. Filipovi sa tak opäť nepodarí pripísať si na svoje konto celkové víťazstvo ani na tomto podujatí s dotáciou 1.100.000 USD, aj keď vstup do turnaja mal naozaj vydarený a po víťazstvách v prvom kole nad svetovými jednotkami bratmi Bryanovcami 6:1, 7:6(2) a vo štvrťfinále nad nenasadeným talianskym tandemom Bracciali, Starace to vyzeralo pre nášho rodáka naozaj priaznivo. Pripomeňme, že naposledy Polášek triumfoval na antukovom turnaji v chorvátskom Umagu v roku 2010 po boku Čecha Leoša Friedla.

Najbližšie by sa mal Filip Polášek predstaviť v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davis Cupu 2011, 4. – 6. marca na horúcej portugalskej pôde. Ako slovenská deblová dvojka by sa mal pokúsiť vybojovať sobotný dôležitý bod vo štvorhre po boku svojho tradičného Davis Cupového partnera z posledných sezón Michala Mertiňáka.

Štvorhra – semifinále:
Victor Hanescu, Horia Tecau (Rum.) – Travis Parrott, Filip Polášek (USA/SR) 3:6, 6:3, 10:4 (zápasový tajbrejk) za 77 minút