Ideálna kaviareň by nemala byť len miestom, kde si môžete vypiť lahodnú kávu a zjesť kus dobrého koláča. Kaviareň, ktorá je snom každého zákazníka, by sa mala zamerať aj na krásny a elegantný vzhľad a príjemnú atmosféru vo vnútri.

Aby sa hostia na takomto mieste cítili príjemne, je nevyhnutné mať pohodlný nábytok a je vhodné zamerať sa na kaviarenské stoly, ktoré sú čoraz obľúbenejšie.

Výber týchto výrobkov nie je na rozdiel od zdania taký jednoduchý, pretože v tejto kategórii máme veľa možností prispôsobenia rôznych veľkostí. Ktorý kaviarenský stôl je najlepší pre váš priestor? Tradičný chróm alebo moderný? Okrúhly alebo možno štvorcový? Veľké, skladacie alebo jednonohé?

Nábytok do kaviarne – ako spojiť dobrý vzhľad s pohodlím a praktickosťou?

Priestor je v každej kaviarni veľmi dôležitý, pretože priamo ovplyvňuje pohodlie a spokojnosť zákazníkov. Stoly sú nepochybne nepostrádateľným sortimentom. Ak teda máte vo svojich priestoroch problémy s priestorom, oplatí sa použiť optimálne riešenie, a to stoly s jednou nohou.

Tento typ riešenia určite osloví potenciálnych zákazníkov, ktorí budú s takýmto riešením spokojní, pretože môžu mať pod stolom voľné nohy bez toho, aby sa museli obávať kolízie so stĺpom. Ďalšou výhodou, pre ktorú sa oplatí používať kaviarenský stôl s jednou nohou, je možnosť využiť miesta na sedenie, ktoré predtým neboli k dispozícii. Ak sú bežné stoly umiestnené vedľa seba, nie je možné umiestniť stoličky v miestach, kde sa nohy spájajú, a v rohoch. Spojením stolov na podstavcoch sa tento problém úplne odstráni, čo znamená, že počet ľudí, ktorí môžu byť v danej kaviarni na rovnakej ploche, sa môže zvýšiť.

Okrúhle alebo štvorcové stoly – ktorý tvar je lepší?

Tvar samotnej stolovej dosky je dôležitý aj z praktického a estetického hľadiska. Preto v súčasnosti patria medzi najobľúbenejšie výrobky štvorcové a okrúhle kaviarenské stoly, ktoré často dopĺňajú menej módne stoly s obdĺžnikovými doskami. Výber tvaru a veľkosti je často kompromisom medzi pohodlím zákazníka a priestorom miesta konania. V tejto situácii sa majitelia najčastejšie rozhodujú pre kaviarenský stôl 60×60, ktorý je v uvedenej situácii konsenzuálnou voľbou.
V menších priestoroch sa kvôli lepšej ergonómii volia okrúhle kaviarenské stoly – tento model zamedzuje možnosti visieť na okraji stola a zároveň získava viac voľného priestoru na riadenie. Zákazníci kaviarne si zvyčajne neobjednávajú veľa jedál, takže okrúhly kaviarenský stôl by mal určite stačiť na voľné umiestnenie šálok a tanierov so sladkým občerstvením.

V situáciách, keď je k dispozícii viac priestoru, sa oplatí zvážiť štvorcové kaviarenské stoly a zaobstarať si sortiment z tohto radu výrobkov. Potom je jednoduchšie umiestniť ich do miestnosti. Štvorcový kaviarenský stôl je univerzálny – ak organizujeme večierok alebo stretnutie s veľkým počtom ľudí, môžeme ich ľahko kombinovať.

Jednonohý kaviarenský stôl vám tiež umožní usadiť viac ľudí v menšom priestore bez toho, aby ste ohrozili pohodlie sedenia vašich hostí. To z neho robí dobrú alternatívu k iným modelom.

Stolíky na podstavci – vyberte si niečo pre seba!

Stoly na podstavci, ktoré nájdete v našej ponuke, sú nielen krásne, ale aj veľmi stabilné a pohodlné. Sú vyrobené tak, aby hosťom poskytovali nielen dostatok priestoru, ale boli aj pohodlné.

Náš sortiment zahŕňa mnoho variantov stolov s podstavcom – môžete si vybrať konkrétny tvar podstavca a dosky, ale nielen to. Farbu podkladu si môžete vybrať zo širokej škály farieb RAL. Vrchnú časť možno tiež ľahko prispôsobiť farbe podstavca, k dispozícii je viac ako 120 farieb. Takto vybrané kaviarenské stoly sú ideálne na výzdobu vášho podniku, ktorý sa tak stane jedinečným miestom pre vašich súčasných aj budúcich zákazníkov.

Kaviarenské stolíky priamo od výrobcu!

Na zariadenie kaviarne potrebujete nielen dobrý nápad a precíznosť, ale predovšetkým srdce, aby ste vytvorili jedinečný kútik, ktorý povzbudí existujúcich zákazníkov k návratu a budúcich zákazníkov k návšteve podniku.

Preto je potrebné dobre navrhnúť interiér a nezabudnúť na najdôležitejšie prvky interiéru, a to na stoly pre kaviareň. Výrobca, ktorý je súčasťou skupiny Mextra Group, sa pri svojich výrobkoch zameriava na odolnosť a pohodlie potenciálnych používateľov, takže si môžete byť istí, že ich vaši zákazníci budú používať čo najčastejšie. Pozývame vás, aby ste si prezreli našu ponuku a objednali si tovar od spoločnosti Mextra!