PR článok | Foto: SunnyToys / Shutterstock.com | 30.5.2020

Staršie automobily sú stále na slovenskom trhu veľmi vyhľadávané

Automobilový priemysel utrpel veľké straty. Koronakríza zasiahla aj veľké automobilové koncerny, ktoré zaznamenali výrazný pokles objednávok. Veľkým problémom je to, že výrobu museli obmedziť aj dodávateľské firmy, ktoré museli svojich zamestnancov nechať doma.

Aj keď ceny automobilov išli za posledné roky výrazne dole, staršie automobily sú stále na slovenskom trhu veľmi vyhľadávané. O to zarážajúce je, že v prepočte na jedného obyvateľa vyrábame ako krajina najviac nových áut.

Finančná dostupnosť starších automobilov

Keďže väčšina domácnosti je zadĺžená, je pochopiteľné, že si nemôžu dovoliť zadĺžiť sa aj pri kúpe auta. Navyše dostupnosť autobazárov je veľmi dobrá, preto nech ste z ktorejkoľvek časti krajiny, nie je problém si nájsť autobazár, kde by ste si mohli vybrať auto.

Finančná dostupnosť starších automobilov, ale aj dostupnosť kvalitných autodielov, či už autodielov značky Škoda, alebo iných značiek áut, sú hlavnými dôvodmi, prečo si ľudia kupujú skôr ojazdené automobily.

Dovoz zo zahraničia

Ďalšou z možností, ako sa dostať k ojazdeným automobilom, je dovoz zo zahraničia. Ak máte niekoho známeho, poprípade poznáte firmu, ktorá podniká v dovoze áut zo zahraničia, možno môže byť aj toto možnosť, ako sa dostať k autu. Auto ale musí mať servisnú knižku a nesmie mať stočené kilometre. Vyberajte si preto dôveryhodných ľudí/ firmu.

Ak sa vám po čase znehodnotia tlmiče, v predajniach s náhradnými dielmi nie je problém objednať tlmiče presne do vášho auta. Dovoz zo zahraničia dokonca ponúka možnosť dostať sa aj k zánovným autám.

Pri výbere automobilov z autobazárov vám odporúčame vziať si so sebou automechanika. Ten vám povie, či údaje uvedené v papieroch sú pravdivé. Vyhnete sa tak kúpe auta, ktoré má množstvo chýb a je prakticky nepojazdné.