Farbené vlasy sú vo všeobecnosti omnoho viac namáhané, pretože na ich farbenie sa využívajú rôzne chemické látky. Tie môžu vlasy ničiť a spôsobovať ich lámanie, či vypadávanie. Závisí, ale aj od toho, či si vlasy farbíte doma alebo navštevujete kvalitný kadernícky salón. Medzi jednotlivými farbami totiž môžeme nájsť veľký rozdiel čo sa týka intenzity poškodenia. Rovnako však v tejto sfére zohráva kľúčovú úlohu aj kvalita vašich vlasov. Ako sa starať o farbené vlasy, aby ste dosiahli ich bezchybný vzhľad a zdravie?

Investujte do kvalitného farbenia

Základom pre zdravé vlasy je predovšetkým voľba správnej starostlivosti. To predovšetkým znamená, že na farbenie by ste mali vyberať produkty, ktoré nie sú škodlivé a neničia vlasy. Takéto produkty používajú predovšetkým odborníci, ktorí vedia namiešať aj špecifické odtiene podľa vašich predstáv. Takéto farbenie je omnoho menej škodlivé ako farbenie doma nekvalitnými, lacnými farbami z drogérie. Výsledný efekt je tiež výrazne trvácnejší a vzhľadovo profesionálnejší.

Voľba kvalitného kaderníka je základom pre docielenie kvalitného a neškodlivého farbenia vlasov. Ak sa už teda rozhodnete pre farbenie vlasov, zvoľte svoju korunu krásy do rúk odborníkom. Medzi populárne salóny na Slovensku patrí napríklad www.donnauomo.sk. Kvalitu si môžete vybrať na základe recenzií na internete, prezentovanej práce na sociálnych sieťach, či napríklad na základe recenzií od vašich známych.

Zdravé vlasy si vyžadujú viac ako len kvalitné produkty

Starostlivosť o farbené vlasy však nekončí farbením. Správnou starostlivosťou viete podporiť trvácnosť farbených vlasov a taktiež dokážete udržať vaše vlasy aj v lepšej zdravotnej kondícii. Potrebné je pravidelne používať kvalitný šampón na farbené vlasy a kondicionér. Ak máte z farbenia suchšie vlasy, odporúčame voliť aj olejčeky na zjemnenie a vzpruženie končekov.

Raz za čas je vhodné použiť aj masku na vlasy, ktorá hĺbkovo vlasy hydratuje. Aj po umytí vlasov je podstatné, aby ste si ich nechali vysušiť, prípadne použili fén. Má to obrovský význam predovšetkým čo sa týka zdravia pokožky vašej hlavy. Pokiaľ pôjdete spať s mokrými vlasmi, zaparí sa vám pokožka a môže to spôsobiť svrbenie hlavy, podporiť tvorbu lupín, či spôsobiť rýchlejšie mastenie vlasov.

Okrem voľby kvalitných produktov a ich správneho a pravidelného používania je podstatné aj starostlivosť o vaše telo ako celok. V tomto zmysle je pre vlasy dôležité, aby ste mali dostatok živín a všetkých potrebných minerálov a vitamínov. To docielite prostredníctvom kvalitnej stravy bohatej na všetky potrebné zložky. Rovnako je podstatný aj dostatočný pitný režim. V prípade, že máte nedostatok niektorej zložky, môžete si ho dokúpiť aj samostatne vo forme výživového doplnku.

Farbené vlasy môžu byť omnoho náchylnejšie na lámanie a tiež aj vypadávanie. V tomto zmysle je podstatné aj to, aby ste si ich česali s citom a s použitím kvalitného hrebeňa. Vlasy si rozdeľte na časti a postupne ich rozčesávajte jemnými pohybmi. Tiež si dávajte pozor aj na tepelné úpravy a pokiaľ si chcete vlasy tepelne upravovať, zvoľte ochranu pred teplom vo forme kvalitného spreja.