Štvornohí miláčikovia nám prejavujú viac lásky, ako niektorí naši príbuzní. Už od narodenia sú verní svojmu pánovi a akékoľvek zlé obdobia prežívajú spolu s ním.  Ak máte doma psíka, starajte sa o neho a on vám prejaví nekonečnú lásku. Nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepším priateľom človeka.

Aktívny majiteľ

Psíkov by mali mať len aktívni ľudia. Ľudia, ktorí trávia čas najradšej vnútri ležaním na gauči a pozeraním filmov, by si mali zaobstarať skôr mačky ako psíkov. Pes potrebuje výbeh, potrebuje byť stále v pohybe a u majiteľov, ktorí nemajú záujem o šport a pohyb, by len trpel. Ak máte doma psíka, chodievajte s ním na pravidelné prechádzky pokojne aj na dlhšie trasy. Dĺžku trasy samozrejme prispôsobte rase a veku psíka. Ak pôjdete na dlhšie trasy, nezabúdajte si do batoha pribaliť konzervy pre psov. Počas prechádzky môže váš psík vyhladnúť.

Dobrá strava

Aby bol psík zdravý, okrem pravidelného pohybu potrebuje dobrú stravu bohatú na vitamíny a minerály. Odporúčame uprednostňovať značkové granule a konzervy pre psíkov. Ak veterinár vášmu psíkovi potvrdí alergiu, je potrebné vyhľadávať len hypoalergénne krmivo pre psíkov. Ak je ale váš psík zdravý, vyberajte konzervy s veľkým podielom kvalitného mäsa. Malým šteniatkám dávajte výhradne len granule pre štenatá.

Hračky, ktoré ho neohrozia

Akonáhle si zaobstaráte šteniatko alebo odrasteného psíka z útulku, nezabúdajte mu kúpiť zopár hračiek. Pri týchto psíkoch si dávajte pozor najmä na svoje topánky. Mohlo by sa stať, že po návrate z práce by ste si našli svoje obľúbené topánky roztrhané. Malé psíky tieto „hračky“ veľmi obľubujú a mohli by vám ich znehodnotiť až tak, že by ste ich museli vyhodiť.

Odporúčame pískacie gumené hračky, textilné (špagáty) a plyšové hračky. Hračky sa nesmú skladať z viacerých malých kúskov, ktoré by mohol pes prehltnúť a zadusiť sa.