Tretia etapa rekonštrukcie Námestia SNP vo Zvolene vstúpila do finále. Už počas víkendu sa mohli Zvolenčania prejsť vynovenými chodníkmi parku Ľudovíta Štúra a pozrieť si zblízka výsledok niekoľkomesačnej rekonštrukcie.

„V piatok 13. novembra začalo preberacie konanie stavby a do konca aktuálneho mesiaca by malo byť ukončené. My sme chceli Zvolenčanom vyjsť v ústrety skôr a preto sme sa rozhodli dať oplotenie preč už teraz. Samozrejme, dodržali sme pritom všetky bezpečnostné zásady,“ hovorí Soňa Chrastinová – poverená vedením Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy vo Zvolene.

Park aj priestor okolo neho dostal kompletne novú podobu, vydláždili sa cesty, vysadila nová zeleň, vybudovalo nové osvetlenie, zavlažovací systém,pribudli  dizajnové prvky ako napríklad osvetlenie búst osobností, nové odpadové koše – z toho dva na triedený odpad,  citylighty – svetelné reklamné tabule, chodník slávy a na jednom z chodníkov pri buste Jozefa Cígera Hronského bola zrekonštruovaná aj historická studňa.

V najbližších dňoch sa plánuje osadenie pevných lavičiek oproti obchodnému centru Európa, zvyšné mobilné lavičky mesto plánuje umiestniť do parku až s príchodom jari, na studni pribudne mreža, a v priestore parku aj jedna fontánka s pitnou vodou.